Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 16:53 Bu haber 1941 kez okundu
 
ÇARŞAMBA; YENİ ŞEHİR GİRİŞİNE KAVUŞUYOR
Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Belediyenin 2016 yılında devam ettirdiği en önemli projelerden biri olan Yeni Şehir Girişi çalışmalarını yakından takip ediyor.
- Haberi
ÇARŞAMBA; YENİ ŞEHİR GİRİŞİNE KAVUŞUYOR

Sanayi Kavşağından Makas Camii yanından başlayıp PTT ye kadar devam eden İstasyon Caddesi hattı, Batıyaka’ya Şehir Girişi olarak Çarşamba Belediyesi tarafından yeniden düzenleniyor. Yaklaşık 140 bin nüfusu ve 143 mahallesi ile Samsun’un en büyük ilçelerinden biri olan Çarşamba İlçesi bu önemli çalışmayla yeni şehir girişine kavuşuyor.

DÜNDAR, BÖLGE CANLILIK KAZANACAK”

Yeni Şehir Girişini çok önemsediklerini kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Samsun-Çarşamba Demiryolu’nun şehir içinde kalan ve atıl durumda olan yaklaşık 3 Km’lik bölümünü kaldırarak 2013 yılında buradaki yeni şehir girişi çalışmalarımızı başlattık. Yeni şehir girişi, yaya yolları, bisiklet yolları, aydınlatma elemanları, peyzaj düzenlemesi ile bu bölgeye canlılık kazandıracak. Bu hat üzerinde yaşayan mahalle sakinlerine yol ve alt yapı hizmeti götürme imkânına kavuşuyoruz. Şehir merkezinde ulaşımın ve trafiğin yoğun olduğu bu bölgede meydana gelen aksaklıkları da gidermiş oluyoruz. Yaptığımız imar uygulamalarıyla çalışmalarına başladığımız 15-20 metre genişliğinde ki araç ve yaya yolları şehrimizin önünü açacaktır. İlçemize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ÇARŞAMBA;, YENİ, ŞEHİR, GİRİŞİNE, KAVUŞUYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı