Haber Detayı
09 Nisan 2019 - Salı 12:09 Bu haber 927 kez okundu
 
ÇEKUD’dan Tüm Türkiye’de eşzamanlı Fidan ve Tohum dikme etkinliği
Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), 7 Nisan 2019 Pazar günü saatler 13.00’ü gösterdiğinde 81 ilde ve dünyanın farklı noktalarında eş zamanlı olarak fidan ve tohum dikim faaliyeti düzenledi.
YAŞAM Haberi
ÇEKUD’dan Tüm Türkiye’de eşzamanlı Fidan ve Tohum dikme etkinliği

 Doğanın korunması ve çevreyle ilgili kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla “Köklerimiz Bu Topraklarda” ilkesiyle gerçekleştirilen faaliyet kapsamında 81 il merkezinde aynı anda fidan dikme rekor denemesi de yapıldı ve başarıyla gerçekleştirildi.

 

ÇEKUD tarafından geçen yıl başlatılan ve kamuoyunda büyük ilgi gören “Köklerimiz Bu Topraklarda” ilkesiyle doğayla buluşma ve fidan dikme faaliyetinin 2’incisi bu yıl da düzenlendi. 7 Nisan 2019 Pazar günü saat 13.00’te Türkiye’nin 81 ilinin tamamında, büyük ilçelerde ve ÇEKUD’un yurt dışı temsilciliklerinin katkısıyla dünyanın farklı şehirlerinde aynı anda tohumlar ve fidanlar toprakla buluşturuldu. Etkinlik kapsamında 100 binden fazla fidan ve tohum dikildi.

 

ÇEKUD’un  Samsun’daki fidan dikim etkinliği,  Kavak Tepecik Köyü’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü,  Tepecik Köyü Muhtarı,  Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izciler, Samsun Atatürk Anaokulu Öğrenci ve velileri, Kavak Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğrencileri de katıldı.  

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: ÇEKUD’dan, Tüm, Türkiye’de, eşzamanlı, Fidan, ve, Tohum, dikme, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı