Haber Detayı
13 Ekim 2016 - Perşembe 12:39 Bu haber 2145 kez okundu
 
CEMAAT VE TARİKATLARA GÖZ YUMANLARI UYARIYORUZ
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun'da bir takım İslamcı tarikat, cemaat ve vakıfların meydanlarda göstere göstere faaliyette bulunduğunu, yöneticilerin de buna imkan tanıdığını söyledi.
- Haberi
CEMAAT VE TARİKATLARA GÖZ YUMANLARI UYARIYORUZ

FETÖ'NÜN SORUMLUSU AKP'DİR

Ülkeyi Fetö'nün kucağına, "kandırıldım, aldatıldım " diyen siyasi iradenin  sürüklediğini belirten Akcagöz," Fethullah Gülen, Muhterem Hocaefendi'den Fetö elebaşı mevkiine gerilerken; daha dün hizmet hareketi diye anılan yapılanma, bugün Fethullahçı Terör Örgütü  ( Fetö ) olarak anılmaktadır. Bunların tüm sorumlusu, 14 yıldır ülkeyi yöneten Akp'dir. " dedi.


 FETÖ DİNİ DUYGULARI SÖMÜREN TERÖR ÖRGÜTÜ

 FETÖ'nün  dini duyguları sömürerek mevzilenen bir terör örgütü olduğunu belirten Akcagöz, " FETÖ, kullandığı dini argümanlarla Türk toplumu içinde yer bulabilmiştir. Dini değerlerin, erbabı siyaset elinde ve din tüccarlarının elinde bir araç olarak kullanılması yeni de değildir. Alman Savcı tarafından yüz yılın soygunu olarak nitelenen Deniz Feneri Derneği dosyasında da, diğer bir çok örnekte olduğu gibi kullanılan argüman, kutsal din duygularıdır. Tüm bunlar göstermektedir ki, hırsızlık yapan da, terörist de dini kullanabilmektedir. Fetö denilen yapı, on yıllardır ülke sathında örgütlenirken, İslam inancını kullanmıştır. İnanan insanların saf ve temiz duygularının sömürüldüğü, 15 Temmuz sürecinde net olarak ortaya çıkmıştır." diye konuştu.

 CEMAAT VE TARİKATLARA GÖZ YUMANLARI UYARIYORUZ

Samsun'da bir takım İslamcı tarikat, cemaat ve vakıfların meydanlarda göstere göstere faaliyette bulunduğunu belirten Akcagöz, "  Uyarıyoruz. Bu gün dost bildiğiniz tarikatlar, yarın ülkenin başına başka çoraplar örebilir. Yarın yine "aldatıldım, kandırıldım" diyebilirsiniz ama artık ülke olarak buna tahammülümüz yok. O nedenle, Samsun'da İslamcı Vakıf'lara, tarikat ve cemaatlere her kim imkan tanıyorsa, bu tasarrufunu derhal yeniden gözden geçirmelidir." şeklinde konuştu.
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CEMAAT, VE, TARİKATLARA, GÖZ, YUMANLARI, UYARIYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı