Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 12:13 Bu haber 6622 kez okundu
 
Cemil Deveci'den İshak Taşçı'ya Danışmanlık Teklifi
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yerel bir haber sitesinde katıldığı canlı yayında, kendisine sorulan bir soru üzerine kendisine " Yönetemiyorsan Bırak!" diyen eski belediye başkanı İshak Taşçı'ya Danışmanlık teklif ettİ.
SİYASET Haberi
Cemil Deveci'den İshak Taşçı'ya Danışmanlık Teklifi

 

 

Cemil Deveci Taşçı’ya; “ Gelsin yan odamda çalışmaya başlasın. Danışman olarak ona oda açar hafta da bir gelir yarım gün gelir ne zaman isterse gelir! " dedi.

Akraba atamaları, hacizler, taciz iddiaları ve müdürler arasında kavga ile gündeme gelen Atakum Belediyesi'nde Başkan Cemil Deveci katıldığı bir televizyon yayınında yine gündem yarattı.

Cemil Deveci , Moderatör'ün kendisine Atakum Eski Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın " Yönetemiyorsan Bırak!" dediği ve televizyonda karşılıklı konuşalım çağrısı hakkında sorduğu bir soru üzerine, "İshak bey bunun yolu şunun çaresi var desin,  önersin halkın karşısında gelsin yan odamda çalışmaya başlasın. Danışman olarak ona oda açar hafta da bir gelir yarım gün gelir ne zaman isterse gelir! " dedi.

 Televizyon yayınında Cemil Deveci ile moderatör arasında özetle şu diyaloglar geçti:

 

-Atakum belediyesinin 20 milyon açığı var. Nereden bulacağız? Geçen belediyeler birliğinin bir toplantısı vardı. Orada cumhurbaşkanının danışmanının özetle söylediği söz şuydu ‘tek yapacağınız iş tasarruf etmek o da personelden.’ Ben atakumlulara söz verdim. Ben kimsenim ekmeği ile oynamayağım dedim. Herkesle çalışacağım partisine bakmıyorum kimsenin.

 

Bürokraside kadroda değişiklik yapmadım. Önem verdiğim bir kaç alanda benimle aynı vizyonda çalışabileceğim pozisyonlarda değişiklik yaptık. Onun dışında bir rahatsızlık yok belediyede. Bir tedbir alacağız işçilerle konuşarak halledeceğim.

Belediyeyi baştan sona yeniliyoruz. Herkes Atakumlu olacak. Herkes partiyle bağını koparacak. Çalışanlarda böyle olacak.

-Kendi ekibinizi kurabildiniz mi?

Kurmaya çalışıyorum. Tasarruf ederek para harcamadan ekip kuracağım.

Üç tane belediye başkan yardımcılığımız var. Herkesin görev alanı tanımlanmış ben kimsenin görev alanına müdahale etmem.

 

-Seçim öncesi projeleriniz ne aşamada?

Projeleri hazırlayan arkadaşlar devamı için hazırlanıyorlar.

 

 

-Daha önce medyada çıkmıştı eski belediye başkanı İshak Taşçı ile aranızda söz düellosu yaşanmıştı. İshak Taşçı ‘Eğer yönetemiyorsan bırak.’ demişti size.

 

Bu konuda söylemek istediğim şeyler var.

“İshak bey bunun yolu şunun çaresi var desin önersin halkın karşısında gelsin yam odamda çalışmaya başlasın. Danışman olarak ona oda açar hafta da bir gelir yarım gün gelir ne zaman isterse gelir. Bu değişik bir siyaset anlayışı benim siyaset anlayışım amacım Atakumu mutlu etmek. Varsa benim yapamadığım yapabilenler önerilirse gayet çıkarım ben bunu düşünmemişim benim kadrom bunu beceremedi bu kadrodan çıktı derim.

 

 

 -“İshak Taşçı döneminde yapılan davalar ne durumda;

 

 

‘Kasada ve bankada olması gereken paralar bana yok dendi. Zaten hacizler ile başlamıştık mecburen davayı açmak zorunda kaldık. Böyle bir tablo ile karşılaşınca nasıl bir şirket devrediliyor diye incelemeye başladık; inceledikçe problem çıktı.

 

 46 günde 37.500 ton et alınmış faturada. Biriktirip fatura kesmek hukuki anlamda zor duruma düşürür. O yüzden kamuya düşen görevimizi yapıp hukuki süreci başlattık.’

 

 

 

 -Çarşamba’da yapılması planlanan biyokütle santrali hakkında ne söyleyeceksiniz?

 

 Çarşamba’da olması ve oraya yapılmasını tarıma bitirmeye yönelik bir amaç olacaktır.  Çarşamba ovasından vazgeçildiğini düşündürüyor. Cemil Deveci olarak yer  Çarşamba olmasına karşıyım.                   

 

- Çarşamba belediye başkanı ile bu konuyu görüşüp üzerinde siyasi baskı var ise ona destek vereceğim.

 

VİDEONUN TAMAMI  İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ  : https://www.youtube.com/watch?v=mGHlA6VczKQ&feature=youtu.be

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Cemil, Deveci'den, İshak, Taşçı'ya, Danışmanlık, Teklifi,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı