Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 19:46 Bu haber 1705 kez okundu
 
Cemil Deveci yerine basın bürosu açıklama yaptı
Son günlerde yapılan atamalar ve belediyedeki uygulamaları nedeniyle yerel ve yaygın basının gündeminde olan Atakum Belediyesi’nde Başkan Deveci ile ilgili olarak yapılan haberlere Belediye Basın Bürosu tepki gösterdi.
- Haberi
Cemil Deveci yerine basın bürosu açıklama yaptı

 Atakum Belediyesi’nde  Deveci'ye yönelik haberlerle ilgili olarak Cemil Deveci ya da Belediye yetkililerinden birinin yerine basın bürosunun tepki açıklaması açıklama yapması şaşkınlıkla karşılandı. 

 

Yerel ve yaygın basının yaptığı belediye ilgili haberlere tepki gösteren ve konuşmalarında ve açıklamalarında sıklıkla  basını suçlayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin Atakum Belediyesi, bugün basın bürosunun yaptığı açıklama ile gündeme bir kez daha oturdu.

 

 Cemil Deveci’nin basın bürosu, Deveci hakkında bazı internet sitelerinde yapılan haberlere Basın Bürosu adına  tepki açıklaması yaptı.

 

Basın kuruluşlarına servis edilen bu açıklamanın  bizzat Cemil Deveci, ya da Belediye yetkililerinden biri yerine Belediye Basın Bürosu tarafından yapılması şaşkınlıkla karşılandı.

Atakum Belediyesi Basın Bürosu’nun yaptığı açıklama aynen şu şekilde:

 

“Samsun’da yayın yapan birtakım haber siteleri tarafından mesnetsiz iddialarla yazılmış, gerçek dışı haberlere binaen açıklama yapılması mecburi görülmüştür.

 

 

Atakum Belediye Başkanımız Av. Cemil Deveci’nin 31 Mart Yerel Seçimler sürecinde ve öncesinde kullandığı Twitter adresinden yapıldığı iddia edilen retweetler üzerinden yaratılmak istenen algıyı büyük bir şaşkınlıkla takip ediyoruz.

 

Söz konusu kullanıcı adı @atakumicincemildeveci olan, Eylül 2016 tarihinde açılan ve Başkan Deveci’nin seçim sürecinden sonra da @bskcemildeveci olarak değiştirerek halen resmi hesabı olarak kullandığı Twitter adresinden söz konusu retweetlerin yapılmadığı Twitter veri tabanından da talep edilmek üzere konu yargıya intikal edecektir.

 

Bu gibi basın ahlak sınırlarını aşarak, herhangi bir araştırma ve soruşturma gereği duyulmadan, içerisinde künyesinin dahi olmadığı ‘korsan’ siteler üzerinden yapılan habercilik anlayışını kınıyoruz. Bu zihniyetle mücadelemizi yasal tüm yolları kullanarak sonuna kadar sürdüreceğimizin tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz.

Atakum Belediyesi Basın Bürosu”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Cemil, Deveci, yerine, basın, bürosu, açıklama, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı