İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
MERAL AKŞENER 31 MAYIS'TA BAFRA'DA
MERAL AKŞENER 31 MAYIS'TA BAFRA'DA
Haber Detayı
29 Mayıs 2016 - Pazar 11:23 Bu haber 3268 kez okundu
 
CEPHE GİYDİRECEK MÜTEAHHİT ARANIYOR
1. Ulusal Kent Estetiği Sempozyumu'nda konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'da Cephe Giydirecek müteahhit bulunamadığını söyledi
EKONOMİ Haberi
CEPHE GİYDİRECEK MÜTEAHHİT ARANIYOR

Samsun’da cephe giydirme ihalesine gidecek müteahhitleri bulamadıklarını ifade eden Başkan Yılmaz şunları kaydetti: “Şu estetik meselesini Türkiye halleder. Yani estetik meselesi, 100 bin dolarlık bir bina düşünün bunun dış cephesini bin dolarlık bir harcama ile estetik hale getirmek mümkün. Bunun için çok büyük para harcamaya da gerek yok. 


CEPHE GİYDİRME İŞİ KARLI DEĞİL

Samsun’da önümüzdeki süreç içerisinde bunu yoğun bir şekilde artan tempoda yapacağız. Çiftlik Caddesi’nden sonra yoğun bir şekilde Cumhuriyet Meydanı’na girdik. Bütün meydana bakan cephelerin hepsini giydiriyoruz. Burada bir sıkıntı yaşıyoruz. Cephe işi ile ilgili yeteri kadar müteahhit yok. Cephe işi yapan müteahhitlik sektörü henüz hazır değil. Cephe işi ile ilgili müteahhitlik sektörünün malzeme problemi olduğunu düşündüm ama malzeme sıkıntısının olmadığını söylediler ve bu işin karlı olmadığını belirttiler. Çıktığımız ihaleleri hemen gerçekleştiremiyoruz. Bu bizi sonuca götürmekte önümüzde güçlük olarak görüyoruz. 

 İHALEYE KİMSE KATILMADI

Cumhuriyet Meydanı’ndan sonra Cumhuriyet Caddesini Canik ilçesindeki alışveriş merkezine kadar yapmak için ihale yaptık ve ihaleye kimse katılmadı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Bulvarı’ndan yine alışveriş merkezine kadar yapmak istedik yine onun ihalesine yeteri kadar katılım göremedik. Önümüzdeki günlerde bunları tekrarlayacağız."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CEPHE, GİYDİRECEK, MÜTEAHHİT, ARANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı