Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 19:40 Bu haber 359 kez okundu
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, 'Kentsel Dönüşüm' için Samsun'da
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, 'Kentsel Dönüşüm' için Samsun'a geldi. Başkan Demir ve Bakanlık yetkilileri Canik ve İlkadım ilçelerinde projelendirilen kentsel dönüşüm çalışmalarını masaya yatırdı.
EKONOMİ Haberi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, 'Kentsel Dönüşüm' için Samsun'da


Başkan Mustafa Demir, Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'ndan gelen yetkililer ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Binası'nda bir toplantı gerçekleştirdi.

 Başkan Demir, Bakanlık yetkilileriyle Canik ve İlkadım ilçelerinde 'Riskli Bölge' olarak tespit edilen Kadıköy, Zeytinlik, Anadolu, Hastane, Kıran, Gaziosmanpaşa, Soğuksu ve Kuzey Yıldızı mahalleri için projelendirilen kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendirdi.

 

Samsun’un çarpık yapılaşmadan kurtulması, estetik bir şehir olması için Bakanlık ile organize bir şekilde çalışacaklarını belirten Mustafa Demir, “Bakanlığımızın müthiş enerjisini ve deneyimini yanımıza alarak Türkiye’de yapılmayanı yapacağız. Tüm dünyaya örnek olacak kentsel dönüşüm projelerini hayata geçireceğiz. Öncelikli olarak riskli bölgelerden başlayacağımız çalışmalar ile yatay mimariyi artırarak mahalle kültürünü tekrar canlandıracağız” dedi.


 Başkan Demir, "Söz konusu mahallelerimizde yıllardır süre gelen problemlerden dolayı vatandaşlarımız kentsel dönüşüme hazır. Biz de onların haklarını, hukuklarını koruyarak,  mağduriyete meyil vermeden bu projeleri hayata geçireceğiz. Şehrimizin silüetini değiştirecek bir çalışmaya imza atacağız. Projelerimiz hayata geçmeye başladığında Bakanımız Murat Kurum beyi de davet ederek bu önemli çalışmayı tüm Türkiye’ye duyuracağımız bir tanıtım gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

 

Toplantıya ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ile Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak da katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Çevre, ve, Şehircilik, Bakanlığı, yetkilileri,, 'Kentsel, Dönüşüm', için, Samsun'da,
Yorumlar
Haber Yazılımı