Haber Detayı
09 Eylül 2016 - Cuma 13:45 Bu haber 2372 kez okundu
 
CHP 93 YAŞINDA
CHP kuruluşunun 93. Yılını Tüm Türkiye'de olduğu gibi Samsun'da da düzenlediği törenlerle kutladı.
- Haberi
CHP 93 YAŞINDA

İlk tören Atatürk Anıtı'nın önünde yapıldı. Anıta çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile  devam eden törende Samsun Milletvekili Kemal Zeybek bir konuşma yaptı. Zeybek CHP ve kuruluş yıldönümünün anlam ve önemine değindi. 

Kemal Zeybek'in ardından sözalan CHP Milletvekili Hayati Tekin, " CHP'nin önemini vurgulamaya kelimeler yetmez. Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz sorgulanıyor. CHP'nin çağdaş, laik yapısına saldırılar sürüyor. CHP olarak nice 93 yıllar kutlayacak, bağımsızlık ateşini gelecek nesillere taşıyacağız. CHP her platformda gelecek nesiller adına da sahip çıkmak görevimizdir." dedi.

CHP'LİLİK DEMOKRASİNİN YANINDA DURMAKTIR

Daha sonra söz alan CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz," Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatı olan CHP'nin 93. Yıldönümü kutlu olsun. CHP Milli Mücadelenin, Kuvayi Milliye mücadelesinin hareketidir.  CHP'lilik demokrasinin yanında durmaktır. Demokratik açılım adı altında bankalardan bile T.C. İbaresini kaldırdılar. Şimdi Cumhuriyetin adını değiştiriyorlar. Türkiye ne badireler gördü. Şimdi psikolojik harbin içindeyiz, teslim olmadık olmayacağız. Meydanları kısıtlamaya kalktıkları sürece inadına meydanlarda olacağız. "diye konuştu.Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, 93, YAŞINDA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı