Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 14:33 Bu haber 1660 kez okundu
 
CHP 96 yaşında
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 9 Eylül 1923'te siyasi faaliyetlerine başlayan CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk siyasi partisi olarak 96. yılını kutluyor.
SİYASET Haberi
CHP 96 yaşında


Ankara ve CHP Genel Merkezi'nin kutlamaları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun beraberindeki heyetle birlikte,  Anıtkabir'i ziyareti ile başlarken ; Samsun'da da CHP İl Başkanlığı, milletvekilleri Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu ve İl ve İlçe yöneticileri ve partililerin  ile birlikte Samsun Onur Anıtı önünde tören düzenledi.


CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu da CHP'nin kuruluşunun 96. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.


Neslihan Hancıoğlu'nun mesajı şöyle:

"96 yıl önce bugün Anadolu’nun vatanseverleri, milletimizin makûs talihini değiştirme iradesini ete kemiğe büründürerek, yeni ilke ve hedefler doğrultusunda, Kuvayı Milliye ruhunu bir parti çatısı altında topladı. İşte o çatı, bugün bizlerin de yuvası olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Kurulduğu günden bu yana, ülkemizin bağımsız, laik ve demokratik bir devlet olarak var olması için mücadele yürüten partimiz; milletimizin huzur ve refah içinde yaşayacağı, hukukun egemen olacağı, demokrasinin tüm kurumları ve ilkeleriyle işlediği bir kamu düzeni inşa edilene ve bunun sürekliliği sağlanana dek mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

Partimiz bu gücü ve kararlılığını, tarihin hiçbir döneminde esarete, haksızlığa, hukuksuzluğa boyun eğmeyen asil milletimizden almaktadır.

Tarih, bize şunu göstermiştir ki milletimizin iradesini yok sayan, işgal ettiği makamlar üzerinden şahsi ve siyasi ikballeri için hakkı-hukuku ayaklar altına alanlar yok olup gider; halkının huzuru, refahı ve mutluluğu için çalışan, onun iradesini lekeleyecek her girişimin karşısında duran kurumlar her daim var olurlar.

Tıpkı, 96 yıllık çınarımız Cumhuriyet Halk Partisi gibi!

İşgale, esarete, karanlığa, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı mücadele eden ve bu uğurda bedel ödeyenlerin yuvası Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96’ncı kuruluş yıldönümünü kutlarken, partimizin ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları başta olmak üzere, ülkemizin aydınlık yarınlara kavuşması için can veren, emek veren herkese şükranlarımı sunarım.”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, 96, yaşında,
Yorumlar
Haber Yazılımı