Haber Detayı
18 Haziran 2018 - Pazartesi 14:14 Bu haber 3906 kez okundu
 
CHP Adayı Neslihan Hancıoğlu, Vezirköprü,Kavak, Havza'da vatandaşlarla buluştu
CHP Samsun milletvekili adayı Neslihan Hancıoğlu, seçim çalışmalarına Vezirköprü,Kavak, Havza ilçelerinde partisinin diğer milletvekilleri adayları ile devam etti.
SİYASET Haberi
CHP Adayı Neslihan Hancıoğlu, Vezirköprü,Kavak, Havza'da vatandaşlarla buluştu

Hancıoğlu, sosyal yardımların daha da artırılarak hayata geçirileceğini ve Avrupa Birliği standartına çıkarılacağını , vatandaşlarımızın sosyal devletin tüm olanaklarından yararlanacağını, hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yoksulluk çekmeyeceğini söyledi.

                              "SOSYAL YARDIMLAR KESİLECEK YALANI"

                           Hancıoğlu,  AKP iktidarında   milli gelirimizin yüzde 1.5 kadarı sosyal yardımlara ayrılmıştır.Mevcut iktidar eğer seçim kaybedilirse gelecek iktidarın bu yardımları veremeyaceğini,yardımların kesileceği dedikodusu ile çöküşlerini durdurmağa çalışmaktadır. Aksine, CHP iktidarında sosyal yardımlar Avrupa oranları olan bütçenin yüzde 2.5 düzeyine ulaştırlacaktır. Bu mevcut yardımların yaklaşık 2 katına çıkacağı anlamı taşımaktadır.Bu nedenle olumsuz algı yaratan propogandaya değer vermemelerini vatandaşlarımızdan rica ediyorum. İçleri rahat olsun . CHP iktidarında sosyal devlet olmanın rahatlığını hemen hissedecekleri sözünü veriyoruz." dedi.

                 "SAMSUN EN ÇOK SOSYAL YARDIM ALAN  7.İL"                             

                        Son 10 yıllarda Samsun'un ekonomik anlamda gerileme yaşadığını bbelirten Hancıoğlu, "  Yıllar önce Türkiyeni'nin 7. büyük ekonomisine sahipken , bugün 41.sırada bulunuyoruz. Ancak sosyal yardımlardan en çok faydalanan 7. il olmamız , Samsun'un sorunlarının ne kadar derin olduğunun başka bir göstergesidir. Samsun'un sorunlarının  CHP iktidarında,  kısa ,orta ve uzun vadeli sosyoekonomik politikalarımızla çözüleceğine inanıyoruz." diye konuştu

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Adayı, Neslihan, Hancıoğlu,, Vezirköprü,Kavak,, Havza'da, vatandaşlarla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı