Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 20:11 Bu haber 12180 kez okundu
 
CHP Atakum'da Cemil Deveci yeniden başkan seçildi
CHP Atakum 4. Olağan İlçe Kongresi'nde geçerli oyların 173'ünü alan Cemil Deveci yeniden başkan seçilirken rakibi Turgay Özçelik 169 oy aldı.
SİYASET Haberi
CHP Atakum'da Cemil Deveci yeniden başkan seçildi

 


CHP Atakum İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi bu gün Atakum Düğün Salonu'nda yapıldı.

Kongrede mevcut başkan Cemil Deveci ve Turgay Özçelik, ilçe başkanlığı için yarıştı. 346 delegenin oy kullandığı seçimde, mevcut başkan Deveci, 173 oy alarak yeniden başkan seçilirken diğer aday Turgay Özçelik ise 167  oy aldı. 

Kongreye Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, İl Başkanı Tufan Akcagöz, eski İl başkanları Mehmet Atalay ve Aylin Tat, İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan,ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli ,Eğitim İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Tüm Bel Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, bazı sivil toplum kuruluşu başkanları ve delegeler katıldı.


Kongrenin açılış konuşmasını Başkan Cemil Deveci  yaptı.  Cemil Deveci'nin ardından Divan kurulu için seçim yapıldı. Seçim sonrasında CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tunce Divan başkanlığına getirildi. 

BİZLER BİR TEK HIRSIZ DİYEMİYORLAR

Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in ardından konuşan CHP Samsun İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz her iki adaya da başarılar diledi.
Kongrelerin birer dertleşme arenası olduğunu kaydeden CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, “Bizlere solcu, sosyal demokrat, devrimci, Kemalist diyorlar ama bir tek hırsız diyemiyorlar. İsmet Paşa’nın tarihi sözünü unutmayın, ‘Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memleket için kurtuluş yoktur.’ Bu kongrelerde sizler, 2019 seçimlerinin kararını vermiş olacaksınız. Bunun farkında olmanızı istiyorum. CHP küçük ihtirasların, küçük galibiyet arayışlarının yarıştırıldığı kurum değil. Bu nedenle, daha büyük hedefler peşinde koşmak, hepimizin en önemli gayesi olmalı” ifadelerini kullandı.

ÇARŞAF LİSTE ÖNERİSİ
Daha sonra söz alan delege İsmail Tutoğlu, tüzükte seçimlerin çarşaf listeyle yapılmasının esas olduğunu belirterek, “Blok liste ancak oylanarak, yapılır. Blok liste demokrasiye uygun değil ve ayrıştırıyor. Başarılı olmak istiyorsak, birlikteliğe ihtiyacımız var. Bu nedenle seçimin çarşaf listeyle yapılmasının oylarınıza sunulmasını istiyorum” dedi. Tutoğlu’nun liste talebinden sonra divan, çarşaf liste için oylama yaptı ve oy çoğunluğuyla seçim blok listeyle yapıldı.

Seçim sonucunda Cemil Deveci 173 oy ile tekrar başkan seçildi.

CHP Atakum İlçe Başkanlığı'nın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Zennure Akgül ,Muzaffer Usta, Recep Avcı, Ümit Bektaş, Münevver Beşikçi, Dursun Cin, Birsen Yürük Çalışkan, Sefer Çam, Nejat Durukan, Sevtap Gökduman, Ramazan Güdek, Erdal Hancıoğlu, Müesser Karakoç, Nuh Karaoğlan, Ali İzzet Kavtelek, Aytekin Keskin, Kadriye Köksal,  Emircan Kuyumcu, Eray Ocak, Cemil Öztürk, Serhat Türkel, Ali Uygun, Osman Yıldırım, Çiğdem Yumrutaş

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Atakum'da, Cemil, Deveci, yeniden, başkan, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı