Haber Detayı
26 Haziran 2016 - Pazar 14:00 Bu haber 2315 kez okundu
 
CHP ATAKUM ŞEHİT AİLELERİ İLE İFTARDA BULUŞTU
CHP Atakum ilçe Başkanlığı şehit aileleri, CHP Atakum Kadın kolları, CHP Atakum belediye Meclis üyeleri ve partililerle iftar yemeğinde bir araya geldi.
- Haberi
CHP ATAKUM ŞEHİT AİLELERİ İLE İFTARDA BULUŞTU

CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci ‘’Şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödememiz asla mümkün değil. Bize düşen görev her zaman onların yanında olduğumuzu htirmektir” dedi.

Başkan Deveci , " Ramazan sofrasının manevi duygusunu bizlerle paylaştığınız için öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum. Barışın, huzurun, kardeşliğin ve dayanışmanın sembolü olan bu kutsal günde çekişmeli siyaset gündemine girmeyeceğim. Ancak bir yurttaş olarak, tam da bu günün anlamına uygun bir çağrım var. İnsani değerlerle yüklü vicdanları birleştiren çizginin bu tarafındakilerin, insanlık için, ahlaki değerler için, hukuk için, insan ve çevre hakları için, her şeyden evvel barış ve huzur için dik durma, omuz omuza verme ve birlik olma zamanıdır. Bu baskıcı yönetim karşısında dik duramaz ve birleşerek, kol kola giremezsek; yaşam alanlarımızı, yaşam tarzımızı uzun bir süre kaybedebiliriz. Ekonomik, sosyal ve insani değerler yönünden olağandışı ve çok olumsuz bir süreç yaşıyoruz, ya teslim olup sonuçlarına katlanacağız ya da örgütlenip omuz omuza vererek dayanışma içinde Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği, Demokratik, Laik Cumhuriyet’in yolunu açacağız." dedi.

 Yaşam alanlarının ve yaşam tarzının elimizden alınmasına izin vermeyeceklerini belirten Deveci, " Bu dönemde kimin nerede nasıl durduğunu tarih yazacak. Onurumuza, huzurumuza, toplumsal barışımıza, ekmeğimize canımıza kastedilmesini istemiyoruz.Bin yıldır birlikte yaşadığımız bu topraklarda hiç kimsenin etnik kökenini sormadan sorgulamadan, mezhebini merak etmeden barış huzur içinde yaşamak istiyoruz. Çocuklarımız artık ölmesin, öldürülmesin istiyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin eşit haklara sahip yurttaşları olarak çok şey mi istiyoruz? Bu istediklerimizin hangisini hak etmiyoruz. " diyer konuştu.

İftar yemeğinden ötürü CHP Atakum ilçe yöneticilerine teşekkür eden şehit aileleri ise, artık şehit haberi duymak istemediklerini belirterek annelerin bu acısına bir son verilmesini istedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, ATAKUM, ŞEHİT, AİLELERİ, İLE, İFTARDA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı