Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 13:43 Bu haber 3534 kez okundu
 
CHP Ayvacık'ta Halil İbrahim Bilal güven tazeledi
CHP'nin ilçe kongreleri başladı. Dün yapılan Ayvacık ilçe kongresinde mevcut başkan Halil İbrahim Bilal güven tazeledi.
SİYASET Haberi
CHP Ayvacık'ta Halil İbrahim Bilal güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Ayvacık İlçe Kongresi’ne katıldı. 

Geçen gün, yeni dönem için yeniden İl Başkan adayı olduğunu açıklayan ve Ayvacık İlçe Kongresi’nde partililerle bir araya gelen Akcagöz, “Bugün, parti içi demokrasimizi işlettiğimiz kurumların en önemlisi olan kongrelerimizin ilkini gerçekleştiriyoruz. Bugün, Ayvacık ilçemizde,  2019 sürecine doğru yol almak için yola çıkıyoruz. Memleketin durumu ortada. Millet sefalet içinde. Ama tam aksine birilerinin durumu fevkalade iyi. Daha ne kadar rezilliğe batacağız hiç bir fikrim yok. Ülkenin itibarı, Mahkemelerde yargılanıyor. 

Bir süre suskun kaldılar ama artık diyecek söz de bulamıyorlar. Buna üzülmeyen, buna kafa takmayan tek bir kişi olamaz. Reza Sarraf, şakıdıkça şakıyor. Konuştukça, itibarımız yerle bir oluyor. Hani Reza, hayırsever iş adamıydı. Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ardından kendisine plaket verenler hala hükümette. Hiç de utanmaları yok. Milyon dolarlık yolsuzluk, bırakın Türk tarihini, insanlık tarihinde görülmüş değil. Anlaşılan o ki, yoksulun sırtından doyan doyana.” dedi. 

        Ayvacık’ın milli gelirden payını almadığını söyleyen Tufan Akcagöz, “Ayvacık’ın şehir girişine saklı cennet yazacaksınız, iş bitecek öyle mi? Ülkemizin paraları Man adasına uçup gidiyor, tek bir kuruşu buralara nasip olmuyor. İsmini hiç bilmediğimiz adalara korsan şirketler üzerinden paralar aktarılıyor. Belgeleriyle ortaya koyduk. Yalan dediler, iftira dediler. Başka dedikleri bir şey yok. İyi de, o zaman Milletvekillerimiz bunu araştırsın bir komisyon kuralım diyoruz, önerge veriyoruz, AK Partili Milletvekilleri apar topar öneriyi reddediyor. 

Hem bu ilk de değil. Yani, daha önce de bir takım yolsuzluklarla ilgili vermiş olduğumuz araştırma önergesi reddedildi. Yolsuzluk deyince, besmele duymuş şeytan gibi tepki gösteriyorlar. Madem alnınız ak, neden korkuyor, çekiniyorsunuz? Yeni dönem için Ayvacık İlçe Başkanımız Halil İbrahim Bilal ve yönetimine başarılar diliyorum. İnanın, hep birlikte başaracağız. 2019 yılı, Türkiye’nin kurtuluş yılı olacak.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Ayvacık'ta, Halil, İbrahim, Bilal, güven, tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı