Haber Detayı
01 Ağustos 2016 - Pazartesi 15:05 Bu haber 3142 kez okundu
 
CHP de OHAL Bürosu Kurdu
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ve CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından, Ohal uygulamaları neticesinde hakkının ihlal edildiğini düşünen mağdur aileler sekreteryası oluşturuldu.
SİYASET Haberi
CHP de OHAL Bürosu Kurdu

CHP Samsun  İl Başkanı Tufan Akcagöz  Olağanüstü hâl kapsamındaki uygulamalar neticesinde oluşabilecek mağduriyetleri tespit edebilmek ve mağdurlara yardımcı olabilmek amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ve CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından, mağdur aileler sekreteryası oluşturulduğunu açıkladı.

Akcagöz, "15 Temmuz darbe girişiminin akabinde Bakanlar Kurulu tarafından Olağanüstü Hal ilân edilmiş ve yine Bakanlar Kurulu tarafından bir takım Kanun Hükmünde Kararnameler devreye sokulmuştur. Olağanüstü halin uygulaması kapsamında bir takım haklar kısıtlanıp, temel hak ve özgürlükler de sınırlandırılabilmektedir.

          Önemli olanın, alınan bu tebdirlerin varlığından çok, bu uygulamalara karşı hukuk yollarının kapalı olması olduğunu belirten Akcagöz, " Yargılama aşamasına geçilmemiş olması ve bu kararlardan dolayı yargı yolunun kapalı olması, bir takım mağduriyetleri de beraberinde getirecektir. Bu nedenle, Olağanüstü hâl kapsamındaki uygulamalar neticesinde oluşabilecek mağduriyetleri tespit edebilmek ve mağdurlara yardımcı olabilmek amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi ve CHP Samsun İl Başkanlığı tarafından, mağdur aileler sekreteryası oluşturulmuş olup, Ohal uygulamaları neticesinde hakkının ihlal edildiğini düşünen tüm Samsunlu hemşehrilerimiz, Chp Genel Merkezine ait 03122074090 ve Chp Samsun İl Başkanlığı'nın 03624322485 numaralı telefonlarına, mağduriyetlerini bildirebilirler. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, de, OHAL, Bürosu, Kurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı