Haber Detayı
02 Ağustos 2016 - Salı 21:19 Bu haber 4305 kez okundu
 
CHP'den 30 Ağustos Çağrısı
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 30 Ağustos'un Zafer Bayramı olduğunu belirterek,Tüm yurtseverleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda alanlara davet etti.
SİYASET Haberi
 CHP'den 30 Ağustos Çağrısı

ALINAN KARARLAR ATATÜRK'ÜN DEVRİMLERİNE TAMAMEN ZIT !
Hükümetin 30 Ağustos'u kutlamama kararından vazgeçmeye çağıran Akcagöz, "Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanan 3.KHK yayınlanmış ve yürürlüğe girmiştir. Buna göre, Askeri liseler ve Harp Akademileri, kapatılmıştır. Bu kararın, ileride ciddi sıkıntılar doğurabileceği açıktır. Ülkemizde sistem, Askeri Lise-Harp Okulu-Sınıf Okulu-Harp Akademisi temeli üzerine kurulmuştur. Bunların tamamı kapatılmış olduğuna göre, TSK bir anlamda tasfiye edilmiş demektir.
          Harp Akademileri, TSK'nın en kaliteli ve liyakatli subaylarının toplandığı yerdir. Kapatılması, Ordu'nun komuta katının artık liyakaten değil siyaseten yönetileceği anlamına gelir.
         3 Mart 1924 te Halifeliğin kaldırılmasıyla birlikte aynı gün mecliste  Erkanı Harbiyeyi Umumiye Vekaleti kaldırıldı ve böylece Genelkurmay hükümet dışına çıkarak, askerlik siyasetten arındırıldı.Bu gün alınan kararlar, Atatürk devrimine tamamen zıttır. " dedi.

30 AĞUSTOS HAZIRLIKLARINA BUGÜNDEN BAŞLAMALI

Bu uygulamanın amacının tamamen siyasi olduğunu belirten Akcagöz, " Fetö'nün Tsk içinden temizlenmesi, bu karara gerekçe ve dayanak olarak gösterilemez. 
          Akabinde 15 Temmuz darbe girişimi bahane edilerek 30 Ağustos törenlerinin ve resepsiyonunun iptal edilmiş olduğunu öğreniyoruz. Tüm bu gelişmeler, Akp hükümetinin, yaşanan Fetö'cü darbe girişimi sonrası ortaya koymaya çalıştığı birlik ve bütünlük tablosuyla da tezat oluşturmaktadır. 30 Ağustos, Zafer Bayramı'dır. 
Anadolu kurtuluş mücadelesinin zaferle taçlandığı ve bir milletin namusunun kurtulduğu gündür. Yaşanan Fetöcü darbe girişimi sonrası oluşan birlik atmosferi nedeniyle millet olarak bu 30 Ağustos'u daha büyük bir coşkuyla kutlamak, Türkiye düşmanlarına ve demokrasi karşıtı darbe yanlılarına da önemli bir mesaj olacaktır. Hükümet, bu tasarruftan derhal vazgeçmeli, dosta düşmana karşı birlik içinde kutlayacağımız bir 30 Ağustos Zafer bayramı için bugünden hazırlıklara başlamalıdır. Tüm yurtseverleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda alanlara davet ediyoruz. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , CHP'den, 30, Ağustos, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı