Haber Detayı
11 Ekim 2016 - Salı 11:23 Bu haber 2125 kez okundu
 
CHP'den AK Parti'ye Başsağlığı
CHP Samsun İl başkanı Tufan Akcagöz AK Parti Diyarbakır Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert'in, PKK'lı teröristlerce öldürülmesinin ardından yayınladığı mesajda AK Parti'ye başsağlığı diledi.
SİYASET Haberi
CHP'den AK Parti'ye Başsağlığı

Akcagöz, "AK Parti Diyarbakır Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert'in uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybetmiş olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Daha önce de bölgede Akp'li yöneticilere karşı silahlı terör eylemleri olduğunu biliyoruz. PKK'lılar önceki gün de Van'da AKP Özalp İlçe Başkan yardımcısına silahlı saldırı düzenlemiş, evini bastıkları Aydın Muştu'yu çocuklarının gözünün önünde tarayarak öldürmüştü." dedi.

Bu saldırıları tümüyle kınadıklarını ve lanetlediklerini belirten Akcagöz, "Akp'li yöneticilere sıkılan kurşun, ülkemizin iç barışına sıkılmış demektir. Hangi siyasi parti çatısı altında olursa olsun, siyaset yaparak kendine anlatma yolunu seçmiş kişilere yönelik saldırı, bizzat demokrasinin kendisine yapılmış demektir. Bu nedenle, bu terörist eylemlerin toplumda birlik olma duygusunu tetikleyeceğini ve terörün, şer amacına asla ulaşamayacağını düşünüyoruz. 

 Başta AKP Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel olmak üzere, tüm Akp'li yurttaşlarımıza baş sağlığı diliyorum. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'den, AK, Parti'ye, Başsağlığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı