Haber Detayı
24 Eylül 2016 - Cumartesi 14:47 Bu haber 2269 kez okundu
 
CHP'den Anıtkabir Tepkisi
CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz Anıtkabir'e çocuk oyun parı yapılmasına sert tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
 CHP'den Anıtkabir Tepkisi

Anıtkabir'e, çocuk oyun parkı yapılmasının Atatürk'ün hatırasına saldırı olduğunu belirten Akcagöz, " Cumhuriyetimizin kurucusu, memleketimizin kurtarıcısı büyük önder Atatürk'ün daimi istirahatgahınayapılan bu saldırıyı hazmedecek değiliz. Anıtkabir, bir mezar olduğu kadar, aynı zamanda büyük bir tarih mirasıdır. Orada, tarih yazan büyük bir devlet adamı yatmaktadır. Bu tarih mirasına ve Atatürk'ün aziz hatırasına yönelik bu saygısızlığı yapanlar, bunun hesabını mutlaka verecekler. " dedi.

          Bu durumun bardağı taşıran son damla olduğunu ifade eden Akcagöz, "  Ülkeyi rantiyeye çeviren, değerli arazileri bu rantiyelere peşkeş çeken anlayıştan sonra; adeta bir alışveriş merkezinin bahçesiymiş gibi, avlusuna çocuk oyun parkı yapmak suretiyle şimdi de büyük önder Atatürk'ün hatırasına savaş açılmış demektir. Orası bir oyun parkı değil ve biz çocuklarımızı Anıtkabir'e, oyun oynasınlar diye değil, Ulu Önder Atatürk'ün manevi huzuruna götürüyoruz. Anıtkabir Komutanlığı, Atatürk’ün askeri olduğunu unutmamalı, derhal kendine gelmeli ve bu yanlıştan dönmelidir. 

         Bu saygısızlık ortadan kaldırılmalı,o oyun parkı derhal o mahalden sökülüp atılmalı, bu hadsizliğe son verilmelidir." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , CHP'den, Anıtkabir, Tepkisi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı