Haber Detayı
26 Eylül 2016 - Pazartesi 10:02 Bu haber 3472 kez okundu
 
CHP den Büyükşehir'e KADEM tepkisi
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin TÜRGEV'den sonra , Kadem'e de bedelsiz bina tahsisi edilmesine tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
CHP den Büyükşehir'e KADEM tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal erdoğan'ın yönetici olduğu TÜRGEV'e bedeli  belediye tarafından ödenmek üzere ücretsiz bina tahsis edilmesinin ardından samsun Büyükşehir belediyesi bu kez de  Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcısı olduğu Kadın Demokrasi Derneği'ne (KADEM) yer tahsis kararı aldı.

 

Kararın ardından Büyükşehir Belediyesi'ne ait  Paşa Konağı'ndan bir bölüm ayrılması ve 3 yıllığına KADEM'e tahsis edilmesi kararlaştırıldı. Muhalefetin oylarına rağmen meclisten geçen bu karara CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz sert tepki gösterdi. Bu ikinci tasarrufla birlikte Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çocuklarının yararına hizmet etmekte olduğunu belirten Akcagöz, " .

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcısı olduğu Kadın Demokrasi Derneği'ne (KADEM) yer tahsis kararı almış ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait Paşa Konağı’ndan bir bölüm ayrılması ve 3 yıllığına bedelsiz tahsis yapılması hususu, belediye meclisinde CHP'nin direnmesine rağmen kabul edilmiştir. Daha önce de Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bilal Erdoğan'ın yönettiği Türgev'e kıyak yapılmıştı. Bu ikinci tasarrufla birlikte anladık ki Samsun Büyükşehir Belediyesi, Tayyip Erdoğan'ın çocuklarının yararına hizmet etmektedir.
          Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, adeta başka bir üst akıl tarafından yönetildiğini gösteren bu gelişmeleri, Samsun kamuoyu da yakından takip etmeli ve kendisine ait olan kamu mallarının kimlerin hizmetine verildiğini görmelidir. " dedi.

 YUSUF ZİYA YILMAZ KENDİSİNE OY VERMEYENLERİN DE BAŞKANIDIR

Bundan sonra Samsun'un hangi güzel kısmının Tayyip Erdoğan’ın çocuklarına verileceğini merak ettiklerini belirten Akcagöz, "  Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bir taraftan tramvay yolu döşerken, diğer taraftan ortaya çıkan bu uygulamalarla kamu yararına değil, Tayyip Erdoğan'ın çocuklarının yararına çalıştığını, bir defa daha göstermiştir. Samsun kamuoyu adına kendisine sesleniyorum. Samsun halkı Bilal Erdoğan ya da Sümeyye Erdoğan’a oy vermiş değildir. Yusuf Ziya Yılmaz, seçildiği günden itibaren, kendisine oy vermeyenlerin de başkanıdır ve öyle davranmak zorundadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir konak birine tahsis edilecekse, Samsun'da bir çok yararlı dernek var ve bunlardan birine bu imkan verilebilirdi. Bu kıyak kararlarına artık son verilmesini ve Belediye Başkanı'nın, halkın yararına çalışmasını istiyor ve bekliyoruz. " diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, den, Büyükşehir'e, KADEM, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı