Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 11:44 Bu haber 1663 kez okundu
 
CHP'den Engelli Öğrencilere ve Velilere Tam Destek
20 Yıldır zihinsel engelli çocukların eğitim gördüğü Samsun'un Atakum ilçesindeki Zafer Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi okulunun 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında taşınması kararına karşı çıkan velilere bir destek te CHP'den geldi.
EĞİTİM Haberi
 CHP'den Engelli Öğrencilere ve Velilere Tam Destek

Dertlerini anlatmak için siyasi partiler, bürokratlar ve STK'lardan yardım ve destek isteyen veliler CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'i de ziyaret ederek sorunlarını anlattılar ve çözüm için destek istediler.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel velileri dinledikten sonra yaptığı açıklamada, " Yen okul açılması, eğitimde gelişme her zaman desteklediğimiz bir konudur. Ancak bir kurum açılırken başkalarının, özellikle de engelli kardeşlerimizin ve ailelerinin mağdur edilmesi kabul edilemez.

CHP olarak engellilerle ilgili konularda hassasiyetimiz kurumsal  olarak devam etmekte ve bu konuda engelliler lehine yasal düzenlemeler ve sorunlarının çzöümlenmesi çalışmalarımız önclikle genel merkezimiz tarafından da sürdürülmektedir. Biz CHP olarak bu konuda sizlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için il ve ilçe teşkilatlarımız, belediye başkanımız ve milletvekillerimizle gerekeni yapacağız. Sorunun çözümü için katkı sağlayacağız!" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , CHP'den, Engelli, Öğrencilere, ve, Velilere, Tam, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı