Haber Detayı
20 Şubat 2018 - Salı 14:12 Bu haber 773 kez okundu
 
CHP'den Gazi'ye ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Kuzey Irak’ın Zaho bölgesinde vatani görevini yaparken PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan Mert Aydoğdu’yu, Tekkeköy ilçesi Aşağıçinik Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
CHP'den Gazi'ye ziyaret

CHP Tekkeköy İlçe Başkanı Tansu Çıkış ve CHP İl Başkan yardımcısı Mehmet İnan’la birlikte Mert Aydoğdu’ya geçmiş olsun dileklerini sunan Akcagöz, “Mert, Samsun Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi. Okul kaydını dondurup askere gidiyor. Vatani görevini yapmak için, en çetin şartların yaşandığı Kuzey Irak’a gidiyor ve bir terör saldırısına maruz kalıyor. Saldırıda yaralanıyor. Büyük geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah korumuş. Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Gazilerimizi gördükçe, onlarla yakından görüştükçe, onlara karşı olan minnettarlığım bir kat daha artıyor. Şahsım adına da, ülkem adına da minnettarım. “ dedi.


        Bölgenin ateş çemberine dönmesinin sorumlularının ortada dolaştığını ifade eden CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, “Belalı bir coğrafyada yaşadığımız, herkesin malumu. Sıkıntılı bir coğrafyanın insanlarıyız. Kan ve göz yaşı, epeydir üzerimizden eksik olmadı, olmuyor. Bunun sorumlusu kim? Bunun sorumlusu dış güçler mi? Herşeyi dış güçlerin üzerine atarak, aslında sorunlardan uzaklaşıyoruz. Sorumluluktan kaçmak için bunu söyleyenler var. Doğru değil. Bölgede kalıcı barış ve mutlak huzur için politika üretme zorunluluğumuz var. Kalıcı barış ve mutlak huzur. Bunu sağlamak zorundayız. Allah, askerimize zeval vermesin, zorluk göstermesin. Terör, hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu duruma nasıl geldik diye sorgulamazsak, sorunu çözmekten o kadar çok uzaklaşırız. Genç yaşta memleket için çıktıkları bu yolda toprağa düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize sabır diliyorum. Yaralı askerlerimize şifa diliyorum.” diye konuştu. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: CHP'den, Gazi'ye, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı