Haber Detayı
20 Ağustos 2016 - Cumartesi 11:52 Bu haber 1683 kez okundu
 
CHP'den İstifa Çağrısı
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz içişleri Bakanı Efgan Ala'yı NTV Televizyonu'nda calı yayında yaptığı açıklamaları sonrasında istifaya çağırdı.
SİYASET Haberi
CHP'den İstifa Çağrısı

Akcagöz, " NTV canlı yayınına katılan İçişleri Bakanı Efkan Ala, 17-25 Aralık’ta 81 il emniyet müdüründen 74’ü Fetö'cüydü demek suretiyle, başka bir itirafı daha gözler önüne sermiştir. Bir terör örgütü, devletin içine bu denli yerleşirken sessiz kalmak, devlete yapılacak en büyük kötülüklerden bir tanesidir. Şimdi devlet olarak temizlenmeye çalışılan terörist yapı, şayet bu kadar ileri derecede hareket sahası bulabilmişse, bunun birinci derecede sorumlusu, ülkeyi 14 yıldır yöneten Akp hükümetidir. 

          Akp'li eski Bakan ve siyasetçilerin dahi adının Fetö ile anıldığı böyle bir dönemde, Bakan Ala'nın, " 81 Emniyet Müdüründen 74'ü Fetöcü'ydü itirafı, bir teslimiyet işaretidir ki, tüm bu gelişmeler ve açıklamalar birlikte değerlendirildiğinde, sorumluların derhal istifa etmesi gerekir. " dedi.

          Yaşanan gelişmelerin, devlete olan bağlılığı arttırdığı gibi, tam aksine, güven kaybını da beraberinde getirdiğini belirten Akcagöz, "  Vatandaş, en güvendiği kişilerin terör örgütü mensubiyetini öğrenmiş ve hala bunun şokunu yaşamaktadır. Devleti ve milleti bu şoktan kurtarmanın yolu, bu teslimiyetin yolunu açan Akp hükümetinin derhal istifa etmesidir. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'den, İstifa, Çağrısı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı