Haber Detayı
22 Haziran 2016 - Çarşamba 17:45 Bu haber 2659 kez okundu
 
CHP'den Şehit Uyarısı !
Van'da şehit düşen polis memuru Yakup Kurt'un cenazesi toprağa verilirken Samsun Bilim ve Sanat Merkezi'nde bando müzikleri ve marşlar eşliğinde Tübitak Bilim Fuarı'nın açılışının yapılmasına tepki gösteren CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz kaymakam ve Milli Eğitim Yetkililerini uyardı.
SİYASET Haberi
CHP'den Şehit Uyarısı !

"Bari şehit cenazeleri olduğu gün sazlı sözlü açılış yapmayın!" diyen Akcagöz, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: " Van'da şehit düşen hemşehrimiz polis memuru Yakup Kurt'un cenazesi, memleketi Samsun'un Havza İlçesi'nde toprağa verildiği anda, henüz Samsun şehidine ağlarken, Samsun Bilim ve Sanat Merkezi'nde bando müzikleri ve marşlar eşliğinde Tübitak Bilim Fuarı'nın açılışının yapıldığını, bando ve bandonun çaldığı marşlar ve müziğin yanısıra  Meccanoid robotunun, davetlileri Ankara Havası oynayarak karşıladığını öğrenmiş bulunuyoruz. 

ÖĞRENCİLERE ŞEHİT VAR DİYE İZİN VERMEDİLER, KENDİLERİ ANKARA HAVASI İLE EĞLENDİLER

Şehidimiz için ailesi, Türkiye ve Samsun yas tutarken, öğrencilere şehitler var diye mezuniyet balolarında müzik izni vermeyen Milli Eğitim Müdürlüğü, Ankara havası ile eğlenmiştir. ehit Cenazesi sırasında yapılan bandolu, marşlı ve robotun Ankara Havası ile eğlenen Kaymakam ve Milli Eğitim yetkililerinin videoları, internet ortamında dolaşmaktadır. 
         
BARİ ŞEHİT OLDUĞU GÜN  SAZLI SÖZLÜ EĞLENCE YAPMAYIN !
 Bu tablo bizi oldukça üzmüştür. Akp tarafından tayin edilen bürokratların, hassas olduğumuz konuların başında gelen şehitlerimiz konusunda biraz daha dikkatli olmalarını ve şehitlerimizin hatıralarına saygılı olmalarını bekliyoruz. Kendilerini, özellikle kentimizde şehit olduğu gün bari sazlı sözlü eğlence yapmamaları konusunda uyarıyoruz. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'den, Şehit, Uyarısı, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı