Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 16:00 Bu haber 881 kez okundu
 
CHP'den Vezirköprü'de su kesintilerine tepki
Vezirköprü CHP İlçe Başkanı Onur Bayburtlu, Vezirköprü'de yaşanan su kesintilerinin halkı canından bezdirdiğini, kesintilerin bahanesinin olamayacağını söyledi.
SİYASET Haberi
CHP'den Vezirköprü'de su kesintilerine tepki

Hava sıcaklıklarının artmasından dolayı ilçe genelinde sıkıntılarıon yaşandığını belirten Bayburtlu, "Son zamanlarda yapılan anonslar halkı tedbir almaya yönlendirse de sözleri gönül belediyeciliği olan iktidar partisinin belediyelerinin beceriksizliği her gün yapılan anonslar ile sorunları çözemediklerini kanıtlıyorlar.

 

Vezirköprünün bir türlü bitmeyen sorunlarını sıralıyacak olursak;Su sorunu, Elektrik sorunu, Trafik sorunu, Küçük sanayii sorunu, Kanalizasyon sorunu, Kentleşme sorunudur. Bu sorunlarda senelerdir bir karış yol alınamamıştır. Su kesilir elektrik bahane edilir.
Elektirik kesilir kanalizasyon bahane edilir, Trafik tıkanır yanlış yapılaşmadan dolayı kaynaklandığı bahane edilir. Sanayiye aracını götüren vatandaşlarımız arabalarını bırakacak yer bulamaz… "  dedi.

 

İlçenin dertlerinin hiç bitmediğini ifade eden Bayburtlu,"  16 milyon nüfuslu İstanbullunun ihtiyacı olan su ihtiyacı karşılanabilirken ilçemizde daha yeni yapılmasına rağmen arıtma tesisinin arızalanması hayret vericidir. Vezirköprüde su kesintisinden nasıl SASKİ değil de YEDAŞ sorumlu olur?

 

Yedaş elektriği keseceği zaman mesaj atmasına rağmen SASKİ yetkilileri önlem almıyorlar mı? Kuşcular, Tepeören Karapınarı mahallelerimizden cazibesi ile depolarımızı dolduran su kaynaklarımızı besleyen Başalan, Yürükçal, Karapınardan gelen suların D.S.İ tarafından SASKİ'ye verilerek Vezirköprü’müzün su ihtiyacını karşılamıyorsa, YEDAŞ'ı su kesintilerinin suçlusu göstererek ihmalkarlığınızı yutturamazsınız. 
Makamlar bahane üretme yeri değil, sorunlara çare olma yeridir. Tabii bilginiz ve tecrübeniz yetiyorsa." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'den, Vezirköprü'de, su, kesintilerine, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');