Haber Detayı
15 Ekim 2016 - Cumartesi 15:59 Bu haber 2427 kez okundu
 
CHP İLKADIM ÇİVRİL'DE AŞURE DAĞITTI
Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe yönetimi ve İlkadım İlçe Kadın Kolları Muharrem Ayı sebebiyle İlkadım’ın Çivril mahallesinde aşure dağıtıldı.
- Haberi
CHP İLKADIM ÇİVRİL'DE AŞURE DAĞITTI

Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe örgütü,  Çivril Meydanı'nda Cuma namazı sonrası  mahalle halkına aşure dağıttı. Partili kadınlar daha sonra evleri de kapı kapı dolaşarak aşure ikram etti. Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel Cuma namazından sonra Çivril Mahallesi sakinleriyle sohbet etti. 

Türkel ," Buraya siyaset yapmaya gelmedik, Mübarek Muharrem ayının bereketini sizlerle paylaşmak için buradayız. Aşure günü paylaşma  ve beraber olma günüdür. Tüm Çivril mahalle halkının ve halkımızın aşure kadar tatlı bir yıl geçirmelerini temenni ederim. Muharrem ayı dinimizde kıymet verilen en önemli 4 aydan biridir.Herkesin bu özel ayını kutluyorum" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlkadım İlçe Kadın Kolu Başkanı Altunkaya da, " Muharrem ayının Çivril halkına ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu günler toplumu kucaklayan bir araya getiren günlerdir. Bu önemli günde aşurenin birlikte paylaşılmasından dolayı mutlu,  ancak aynı zamanda Kerbela’da Hz. Hüseyin’in şehit edilişinin yıl dönümü olması nedeniyle de üzüntülüyüz. Bunlar İslam âleminin içindeki acılı günlerden biri ama diliyoruz ki bize kardeşliğe dostluğa barışa vesile olsun” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, İLKADIM, ÇİVRİL'DE, AŞURE, DAĞITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı