Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 14:46 Bu haber 4178 kez okundu
 
CHP İlkadım'da Dr. Alper Aktaş İlçe başkan adayı oldu
CHP İlkadım Yönetim Kurulu üyesi Dr. Alper Aktaş CHP İlkadım İlçe Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.
SİYASET Haberi
CHP İlkadım'da Dr. Alper Aktaş İlçe başkan adayı oldu

CHP İlkadım İlçe Başkanlığı'nda partililer ve kendisini destekleyenlerle birlikte adaylığını açıklayan Dr. Alper Aktaş, "  Bizim bir derdimiz var. Cumhuriyetin kıvılcımının çakıldığı İlkadım’da sosyal demokrat anlayışını iktidar yapmak. Türkiye Cumhuriyeti’nde özgürlüğü, adaleti, eşitlik ve dayanışmayı, üretmeyi ve hakça paylaşımdan yana sosyal demokrat yönetim anlayışını hakim kılmak.

Çok kritik bir süreç içindeyiz. 2019 yılında yerel yönetimler ve genel seçimler, özellikle de Cumhurbaşkanlığı seçimleri olacak.  2019 Cumhuriyetimizin bekasını oylayacağımız bir yıl olacak . 
Hepimiz Birlik beraberlik içinde, hiçbir hesap yapmaksızın sadece liyakatı yada göreve uygunluğu önceleyerek önümüzdeki sürece bakmak zorundayız.Biz, CHP İlkadım İlçe örgütü olarak önce İlkadım yerel yönetiminde iktidar olmalıyız ki sonraki seçimlerde hayati vazifemiz olan “türkiye cumhuriyetini ilelebet muhafaza etmeyi sağlayalım." DEDİ.

KONGRE DEVRİM ZAMANIDIR

CHP'nin kongre sürecinde olduğunu ifade eden Dr. Alper Aktaş, " Bu kritik sürece önderlik edecek politikaları ve örgüt yönetimlerini belirleyeceğiz. Her kongre değişim platformudur. Değişim, devrimin ta kendisidir. Tarihsel gerçeklik ispat etmiştir ki; CHP devrimcidir. O halde, kongre devrim zamanıdır. 


CHP’nin ilk kongresi 9 eylül 1919 Sivas kongresidir. Bugün CHP nin 100. Yılına denk gelen seçimlere önderlik edecek politika ve örgüt yönetimine şekil verecek önemli,  özrü olmayacak bir zamanın arifesindeyiz.Böyle bir zamanda, bu ülkenin yurttaşları sayesinde elde ettiğim eğitimim ve liyakatımla sorumluluktan kaçamam. Bu çocuklarıma, çocuklarınıza ve Mustafa Kemal’in emaneti Cumhuriyetime görevimdir.

Hayatım boyunca hep sorumluluk yüklendim ve bunun için eğitildim. Sorumluluğun eylemsel hali, hür bir irade ile talep etmektir. Ülkeme, CHP nin şerefli mensuplarına hizmet etmek, birliğimiz, emeği ve liyakatı yüceltmek , İlkadım'da yerel yönetimleri, sonra Türkiyede CHP'yi iktidar yapmak için, CHP İlkadım kongre delegelerinden CHP İlkadım İlçe Başkanlığı ve örgütü yönetmek için,
Ben ve ekip arkadaşlarım yetki talep ediyoruz." diye konuştu.

İlkadım CHP Başkanlığı için adaylığını açıklayan Dr. Alper Aktaş daha sonra katılan partililerle Halide Edip Adıvar'ın, “Vurun kahpeye” adlı romanının kahramanı  Aliye öğretmenin  yemini günümüze uyarlayarak tekrarladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, İlkadım'da, Dr., Alper, Aktaş, İlçe, başkan, adayı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı