Haber Detayı
10 Ekim 2016 - Pazartesi 10:07 Bu haber 1938 kez okundu
 
CHP İlkadım’dan Çatkaya Ziyareti
CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih TÜRKEL ve ilçe yönetim kurulu üyeleri Çatkaya (Kadamut) mahallesini ziyaret etti. Cuma namazı sonrası köylülerle bir arada olan İlkadım İlçe Başkanı Türkel ve yönetimi köyün sorunları hakkında bilgi alarak bir dizi incelemelerde bulundu.
SİYASET Haberi
CHP İlkadım’dan Çatkaya Ziyareti

Türkel konuşmasında; “Siyasetçiler ne yazık ki köylerimize sadece oy istemeye geliyorlar. Seçim döneminde bir sürü vaatlerle sizin karşınıza çıkıp karlı dağlardan kar bağışlayan vaatler havada uçuşuyor. Seçimden sonra çaresizlik yalnızlığı yeniden başlıyor. Samsun’un merkezine bağlı eski köy statüsünde şimdi ise mahalle olan Çatkaya’nın bugün bir sürü sıkıntısına şahit olduk. 

Samsun’u yönetenler tarlaları istimlâk ederek cezaevini diktiler. Çatkaya’ya köpek barınağını inşa ettiler. Yetmedi bir de şehrin çöpünü buraya getirdiler. Anlayacağınız Çatkaya yatırımlara doydu. Öyle bir köy düşünün ki, 2016 yılında elektrik sorunları ile iç içe mücadele versin. Böyle bir durum olabilir mi? Çevre mahallelere kesintisiz elektrik verilirken Çatkaya’da neden yok? Rüzgar var elektrik yok, kar yağıyor elektrik yok. Mahalle sakinleri defaten Büyükşehir Belediyesine, elektrik dağıtım şirketi Yedaş’a, İlkadım Belediyesi’ne müracaatta bulundukları halde girişimleri başarısız kalmıştır.

1,5 kilometre uzaklıkları Uzgur’a şehir hattından elektrik alınırken Çatkaya’ya dağ hattından elektrik getirilmektedir. Bu nedenle elektriğin tüketimi ve kullanımına ilişkin büyük sorunlar yaşanmaktadır. 

Yetkilileri öncelikli olarak Çatkaya’nın elektrik sorununu ve ardından Samsun’un sorunlarını çözmeye davet ediyor ve bu sorunların takipçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak vatandaşlarımızın her platformda hakkını savunacağız. Acılarında, tatlılarında, varlarında, yoklarında yanlarında olacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, İlkadım’dan, Çatkaya, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı