Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 16:13 Bu haber 4608 kez okundu
 
CHP İlkadım İlçe Başkan Adayı Dr. Alper Aktaş: “ CHP’yi halkla birlikte yöneteceğiz ! “
CHP İlkadım İlçe Başkanlığı adaylığını açıklayan Dr. Alper Aktaş bugün bir basın toplantısı düzenleyerek projelerini anlattı.
SİYASET Haberi
CHP İlkadım İlçe Başkan Adayı Dr. Alper Aktaş:  “ CHP’yi halkla birlikte yöneteceğiz ! “

CHP İlkadım İlçe örgütünü yönetmeye talip olduklarını belirten Aktaş,  “Hedefimiz; İlkadım Belediyesinin CHP kadrolarınca sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla yönetilmesidir. Önceliğimiz budur. Çünkü biz küresel düşünüp yerel yaşayan, İlkadımlı hemşerilerimizin refahını düşünen bir ilçe örgütü olmak istiyoruz.
 
İLKADIM BELEDİYESİ KÖTÜ YÖNETİLİYOR
 
İlkadım belediyesi kötü yönetilmektedir. Mevcut İlkadım  Belediyesi başkanı, 2014 yılında halktan oy isterken söz verdiği hiçbir projeyi gerçekleştirememiştir. Sayın Tok, Tvlerde resimlerini gösterdiği botanik park, basın müzesi, ilkadımMusuki cemiyeti ve enstrüman müzesi, disneyland oyun parkı, refakatçi konağı, gökteras, ücretsiz internet projelerine ne oldu?
 
 Son sayıştay raporundan öğrendiğimiz kadarıyla, emlak vergilerinden tahsil edilen 10 luk tarihi mirası koruma katkı payının ödenmesi ihmal edilerek yaklaşık 3 milyon lira gecikme faizine İlkadımlı maruz bırakılmıştır. Belediyenin kiralık mülklerinin ancak 54 ü tahsil ediliyor. Yani 100 liralık kira gelirinin 46 sına ne oldu? Kimin kira sözleşmelerini yasaya aykırı olarak encümen kararıyla uzattınız? Ya otopark bedelleri olarak tahsil edilen 7 milyon lira para neden büyükşehire gönderilemiyor? 
Aklımızda ilkadım belediyesi ile ilgili bir çok soru var. Fakat şeffaf olmayan bir yönetim zihniyeti ile karşı karşıyayız." dedi.
 
GÖREVE GELİR GELMEZ ÖRGÜTLENMEMİZİ GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ
 
, Yerel yönetimlere  ekibini ve projelerini hazırlamak için Sosyal Demokrat Yerel Yönetimler Okulu yapacaklarını ifade eden Dr. Alper Aktaş, " Gezi olayları bu ülkede siyaset yapma tarzını yeknesak etmiştir. Artık kişi üzerinden değil, proje üzerinden siyaset yapılmak zorundadır. Göreve gelir gelmez örgütlenmemizi gözden geçireceğiz. Biz CHP nin 25 lik kapandan kurtulmasının yolunu örgütlenme anlayışını revize etmek ile mümkün olduğunu görüyoruz.
 
 Biz,İlkadım'da farklı olarak dikine hiyerarşik yapı yanında yatay ve hiyerarşik olmayan bir örgütlenme kuracağız.  İlçe binasından değil, mahalleden iktidara yürüyeceğiz. Bazı yetkilerimizi Mahalle örgütlenmesi ile paylaşacağız. Seçim zamanını beklemeyeceğiz. Diğer taraftan halk tipi örgütlenme ile tüm toplum kesimlerine hitap eden halk meclisleri yapacağız. 
 
Bununla da yetinmeyip örneğin Kökçüoğlu-hastanebaşı-Anadolu mahallesi kentsel dönüşüm temsilcilikleri gibi özel sorunlara yönelik örgütlenme içinde olacağız. Özelllikle bu konuda mağdur olan yurttaşlarımızı dernek çatısı altında örgütlenmelerini teşvik edeceğiz.
Ülkemizin bu kritik sürecinde CHP İlkadım İlçe örgütünü hazırlamak için hemen kolları sıvayacağız. 2018 ilk yarısında örgüt revizyonunu, son yarısında projelendirme ve 2019 ilk çeyreğinde seçim çalışması şeklinde bir takvim uygulayacağız. diye konuştu.
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, İlkadım, İlçe, Başkan, Adayı, Dr., Alper, Aktaş:, , “, CHP’yi, halkla, birlikte, yöneteceğiz, !, “,
Yorumlar
Haber Yazılımı