Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 13:56 Bu haber 2728 kez okundu
 
CHP Karadeniz Bölge Toplantısı Samsun’da Gerçekleştirildi
CHP Karadeniz Bölge Toplantısı, Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kağan Salıcı ile Seyit Torun'un katılımıyla Samsun'da Atakum Eğitim Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
SİYASET Haberi
CHP Karadeniz Bölge Toplantısı  Samsun’da Gerçekleştirildi

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı toplantıda yaptığı konuşmada, ülkenin son bir yılda 3 önemli seçim geçirdiğini belirterek, "Vatandaşlarımızın yarısı bizim belediye başkanlarımızdan hizmet alıyor. Bu bizim için sevindirici bir gelişme ama aynı zamanda büyük bir sorumluluk. Belediye başkanlarımızın halkçı belediyeciliği, sosyal demokrat belediyeciliği vatandaşa götürdüğü hizmetle, gösterdiği ilgiyle, alakayla, onun hayatını kolaylaştıran işlerle vatandaşımızla partimizin hizmetlerini bir araya getiren bir köprü vazifesi kurması gerekiyor. Bu konuda 31 Mart'tan bu yana başkanlarımızın yapmış olduğu çok yüz ağartıcı işler var." dedi.

 

BU BAŞARI KENDİLİĞİNDEN GELMEDİ


CHP'nin iktidar yolunda son dönemde önemli mesafeler katettiğini vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da yerel seçim sonuçlarını değerlendirerek, "Başarılı olduk. Bu başarı kendiliğinden gelmedi. Ama işimiz bitmedi iktidar olana kadar mücadelemiz devam edecek. Belki ilk basamağı geçtik ama önümüzde bir o kadar daha önemli bir basamak var." diye konuştu.

 

NE SÖYLEDİYSEK HEPSİ GERÇEKLEŞTİ


Barış Pınarı Harekatı devam ettiği sırada Türkiye'nin, Amerika'dan gelen heyetle uzun süren bir toplantının ardından anlaştığını kaydeden Torun, şunları söyledi: "Dün akşam 3,5-4 saat yapılan görüşmelerin sonucunda bir ateşkes süreci oluştu. Sonuçlarının ne olacağını oradaki görüşmelerin detaylarıyla ilgili fazla bir bilgimiz yok ama biz aslında Suriye ile ilgili görüşlerimizi baştan beri anlattık. Bugün ülkeyi yönetenlere bu süreçte neler yapılması gerektiğini ifade ettik. Ama maalesef hiçbir şekilde kayda alınmadığı için buralara geldik. Bugün ne söylediysek hepsi gerçekleşmiş oldu."

ÖNCE KENDİMİZE İNANACAĞIZ


Tarım, sanayi ve işsizlik konusunda eleştirilerde bulunan Torun, "Türkiye'nin içinde bulunduğu olumsuzluğu her yerde yaşamak mümkün. Ama bunu değiştirmek de mümkün değerli arkadaşlar. Bunun değiştirecek olan iktidarda Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Buna önce kendimiz inanacağız sonra da vatandaşımızı ikna edeceğiz." dedi.

Toplantıya CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ile Neslihan Hancıoğlu ile partinin Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Tokat, Amasya ve Çorum il başkanları da katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Karadeniz, Bölge, Toplantısı, , Samsun’da, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı