Haber Detayı
13 Temmuz 2016 - Çarşamba 18:34 Bu haber 2511 kez okundu
 
CHP'li Gençlerden Vatandaşlık Tepkisi
CHP İlkadım Gençlik Kolları üyeleri, Suriyelilerin Türk Vatandaşlığına alınması kararına tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
CHP'li Gençlerden Vatandaşlık Tepkisi


Suriyeliler Kazanılırken Yerli ve Milli Bilim Adamlarımız Neden Kazanılmıyor ?

İlkadım İlçe Başkanlığı'nda konu ile ilgili olarak bir basın açklaması yapan gençler, Suriyelilerin vatandaşlığa alınma kararının tamamen siyasi olduğu ve oy koktuğunu söylediler.

CHP İlkadım Gençlik Kollları adına basın açıklaması yapan Başkan Furkan Demir şu görüşlere yer verdi: "Ülkemizde ardı arkası kesilmeyen terör saldırılarında şehit olanlara Allahtan rahmet tüm vatandaşlarımızın ailelerine ve tüm halkımıza sabır diliyorum.
46 Vatandaşımızın öldüğü ve yüzlerce vatandaşımızın yaralandığı terör örgütünün adice gerçekleştirdiği bir saldırıdan hemen sonra daha cenazeler kalkmadan yaptığı köprü açılışına giden ve konfeti patlatarak resmen gövde gösterisi yapan bir iktidarın Suriyeli Mültecilere sahip çıkıp sözde koruyup kollamaya çalışması bize hiç samimi gelmemektedir.
Bizler suriyeli mültecilerin T.C vatandaşlığına alınmasının sebebi olarak gösterilen ''Aralarında ilme ve bilme sahip olanları var,onları bu ülkeye kazandırmalıyız'' lafının aslında bir bahanenin arkasına sığınmak olduğunu biliyoruz. 

YERLİ VE MİLLİ BİLİM ADAMI YETİŞTİRME HAMLELERİ NEDEN YAPILMIYOR ?

Türkiye dışında batılı ülkelere yada Amerikaya giden onların deyişi ile ''Yerli ve Milli'' o kadar bilim adamımızın ülkeye geri kazandırmak adına neden bir çalışma yapılmıyor? Ülkeyi İmam Hatip liseleriyle dolduran iktidarın bu ülkede Bilim adamı yetiştirmeye yönelik neden tek bir hamle yapılmıyor?

First Step To Nobel Prize İn Physics adlı yarışmada birinci olan projenin tubitak'ın proje yarışmasında dereceye girememesine ve yine tubitak'ın proje yarışmasında salavat butonu gibi saçma bir projenin derece almasına müsahade eden bir zihniyet ülkenin bilim adına gelişmesini sağlayan en önemli kuruluşunun başında iken bu kuruluşa kafasına göre atama yapan iktidar nasıl olurda bilimi ve ilimi önemsedikleri için Süriye'li mültecileri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçirmek ister;?

3 MİLYON OYUN PEŞİNDELER

Bu zihniyet daha bu soruların cevabını kendi içinde bile mantıklı bir şekilde cevaplayamazken, Suriyeli Mültecilerin ilimi ve bilimi geliştirmek için T.C vatandaşlığına alınacağını söylemeniz gerçekten çok gülünç bir hal almaktadır.
Bizde din,dil,ırk gibi terbiyesizce ayrımlar yoktur,milliyetçiliğiniz vatan bütünlüğü ile sınırlanmaktadır. Ama suriyeli mültecilerin T.C vatandaşı olması tamamiyle siyasi rant ve başkanlık sistemine geçiş yolunda 3 milyon fazla oy kokmaktadır.

Biz biliyoruz ki siz bu hamleyi yaparak kendinizi 3 milyondan fazla oyu kazanmanın hayalini kuruyorsunuz. Bizler ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimleri ışığında ve Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş gençler olarak sizin kurduğunuz siyasi rant ve hırsızlık dolu hayallerin gerçekleşmemesi için elimizden gelen herşeyi yapacağız ve hayallerinizin gerçekleşmesine izin vermeyeceğiz"

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'li, Gençlerden, Vatandaşlık, Tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı