Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 11:38 Bu haber 268 kez okundu
 
CHP'li Hancıoğlu:Cumhuriyet’imizin 97. Yılı kutlu olsun
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Neslihan Hancıoğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı.
SİYASET Haberi
CHP'li Hancıoğlu:Cumhuriyet’imizin 97. Yılı kutlu olsun

Hancıoğlu  mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Egemenliğin, kayıtsız ve şartsız millete ait olduğu ve ulusumuzun büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benim en büyük eserim" dediği Cumhuriyet’imizin 97. Yılı kutlu olsun.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün, bütün imkânsızlıklara rağmen, yedi düveli dize getirerek, vatan topraklarımızı işgalden kurtararak kurduğu Cumhuriyet’imiz; ‘kulluğa isyan’dır, ‘esarete baş kaldırı’dır, ‘millet egemenliğine sadakat’tir!

 

Ancak bugün gelinen noktada, özellikle de geride bıraktığımız 18 yıllık AK Parti iktidarları döneminde, Cumhuriyet’in tüm kazanımları büyük bir saldırıya maruz kalmış; inşa edilen tek adam rejimiyle, egemenlik fiilen milletten alınarak tek bir kişinin iradesinin ipoteği altına girmiş durumdadır.

 

Ulusumuzun birlik ve beraberliğini yeniden egemen kılarak, milletimizin refah, huzur ve mutluluğu için laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak; bugün bu topraklarda yaşayan her yurttaşımızın en asli görevidir.

 

Bu görev, büyük önderimizin “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz” sözleriyle daha da büyük bir anlam kazanmaktadır.

 

Ulusça, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadığımız bugün, bize özgürlüğümüzü kazandıran, kulluk ve esaretten kurtaran değerlerimize çok daha güçlü bir şekilde sarılacağız; ödünsüz ve kararlı adımlarla aydınlık yarınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz.

 

Bu inanç ve kararlılıkla; Cumhuriyet’imizin ilanının 97. yılında başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyor ve tüm gücümüzle haykırıyoruz:

“İlelebet, Cumhuriyet..!”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'li, Hancıoğlu:Cumhuriyet’imizin, 97., Yılı, kutlu, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı