Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 19:57 Bu haber 857 kez okundu
 
CHP'li Hancıoğlu: Fındık Fiyatları Derhal Açıklanmalı
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Fındık üreticisinin kimsenin oyuncağı olmadığını, Devletin ofisinin, alım fiyatı ve miktarını derhal açıklamak zorunda olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
CHP'li Hancıoğlu: Fındık Fiyatları Derhal Açıklanmalı

Hancıoğlu, fiyatlar derhal açıklanmazsa TMO’nun lobicilere, karaborsacılara, vurgunculara hizmet etmiş olacağını belirtti.

 

FINDIKÇIYA 15 YILDIR AYNI KUMPASLAR KURULUYOR

Fındık üreticisini tedirgin eden rekolte ve fiyat spekülasyonlarını Meclis gündemine taşıyan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu,  TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada "Her hasat döneminde olduğu gibi bu yıl da fındık üreticisinin alınteri üzerinde yine sinsi oyunlar oynanıyor, yine kumpas kuruluyor. Daha bakanlık, tahmini rekolteyi açıklamadı ama ihracatçı birlikleri, Amerika'daki konseye ülkemizin tahminini fındık rekoltesini 770 bin ton olarak bildirdiler. Bu aceleciliğin sebebi nedir?  Rekolteyi yüksek gösterip, algı operasyonu yapmak, fındık alım fiyatını aşağılara çekmek, üreticimizi mağdur etmek kime hizmet etmektir?

 

Tarım ihracatında, döviz girdisi bakımından ilk sırada yer alan fındığımızın değeri düşürüldükçe, çiftçimiz de ülkemiz de zarar ettiriliyor. Fındıkçımıza, 15 yıldır aynı kumpaslar kuruluyor. İktidar; izlediği politikalarla, bu kumpasa hep çanak tutuyor.Yeter artık! Fındık üreticimiz, kimsenin oyuncağı değil, olmayacak da..! Devletin ofisi, alım fiyatı ve miktarını derhal açıklamak zorunda. Aksi taktirde, lobicilere, karaborsacılara, vurgunculara hizmet etmiş olacak." Diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'li, Hancıoğlu:, Fındık, Fiyatları, Derhal, Açıklanmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı