Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 17:39 Bu haber 1479 kez okundu
 
CHP’li Kemal Zeybek Havza İlçe Kongresi’nde Konuştu
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek CHP Havza İlçe Kongresi’ne katıldı. Kongrede tek aday olarak seçime katılan Halil Alkan Başkan seçildi.
SİYASET Haberi
CHP’li Kemal Zeybek Havza İlçe Kongresi’nde Konuştu

    Havza Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen  CHP Havza İlçe Kongresinde konuşan Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; “İktidarda da bulunanlar ülkemizi iyi yönetemediği için çeşitli sorunlarla karşılaşıyoruz.  Ülkemizde, işsizlik, yoksulluk en önemli sorun olmaya devam ederken, kırsaldan metropol kentlere göç akışı devam ediyor. Vatandaşın borcu her geçen gün büyüyor; 01 Ocak- 13 Aralık 2019 tarihleri arasında tüketici kredisi ve kredi kartı borçları 583,6 milyar lirayla yeni bir rekor kırdı.

 

Aynı tarihler arasında takibe alınan kredi kartı ve tüketici kredisi borcu ise 21,2 milyar lira oldu. Bankaların kara listeye aldıkları sayı ise 3 milyon 763 bin kişidir.  Genç nüfus ta her üç kişiden birisi işsizdir. Bu veriler devletin açıklamış olduğu rakamlardır. Ülkemizde olumsuz ekonomik koşullardan her kesim belirli paylar oranında etkilenmektedir. Çiftçiler, besiciler, esnaf ve sanatkârlar önemli sorunlarla karşılaşmaktadır, siftah yapmadan işyerlerini kapatan insanlarımız çareyi işyerini kapatmakta buluyorlar.” Dedi.

 

BÜTÇEDE FAİZE BÜYÜK RAKAMLAR AYRILDI

 

2020 Merkezi yönetim bütçesinde, ülkenin ve bölgenin sorunlarının çözümüne yönelik, üretim ve istihdam artışı ile ilgili bir hedef konulmadığını ifade eden CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;

“Bütçede faize büyük rakamlar ayrılırken, üretim, istihdam ve üretenlerin durumlarının düzeltilmesinde aynı özen gösterilmemiştir. Kentimiz ve ülkemizde eğitim sorunlarının yanında, sağlıkta büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Kamu hastanelerinde uzun kuyruklar oluşurken, özel hastanelere gidebilenler ise farklı adlar altında katkı alındığından şikâyetçidir.

 

İşsizliğin,  yoksulluğun derinden etkilediği kesimlere yapılan sosyal yardımların yeterli olmadığını ve bu yardımların artırılması gerektiğine inanıyoruz. İşsiz insanlarımıza iş bulmak ancak üretim artışı ile mümkün olabilecektir. İktidarda olanların görevi sorunları çözmektir, çözemiyorsa! Muhalefet partilerine görevi devretmek olmalıdır. Ülkemizde yaşanan sorun ve sıkıntıların çözümü için CHP kadrolarının iktidara gelmesi gereklidir. Yoksulluğu yok edecek projelerimizden bir tanesi Aile sigortası idi, Aile kurumu korumak için gerekliliği her geçen gün daha önem arz etmektedir.” Diye konuştu.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP’li, Kemal, Zeybek, Havza, İlçe, Kongresi’nde, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı