Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 13:13 Bu haber 998 kez okundu
 
CHP'li Kemal Zeybek: İktidarı Kaybetme Korkusu İçindeler
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; İktidarın hem salgını hem de ekonomiyi yönetmekte ağır basiretsizlik sergilediğini ve desteğini kaybettiğini söyledi.
SİYASET Haberi
CHP'li Kemal Zeybek: İktidarı Kaybetme Korkusu İçindeler

Yazılı bir basın açıklaması yapan   CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; “Tek Adam Hükümeti, yaklaşık iki ay süren pandemi döneminde hem salgının olumsuzluklarını hem de derin ekonomik krizi yönetmede ağır basiretsizlikler sergilemekte, çok ciddi güven ve destek kaybına uğramaktadır. “ dedi.

 

Maske dağıtımı ve sokağa çıkma yasağı organizasyonunu eline yüzüne bulaştıran ve kara mizaha dönüştüren  uygulamaların  iktidarın artık devleti yönetemediğinin en büyük ispatı olduğunu belirten Kemal Zeybek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETTİ, ULAŞTIRMA BAKANI GÖREVDEN ALINDI

 

“ Unutulmamalıdır ki pandemi sürecinde İçişleri Bakanı bir şov gösterisiyle istifa etmiş ve Ulaştırma Bakanı bir gece yarısı görevden alınmıştır.   Dağıtmayı beceremedikleri maske konusunda, CHP’li Belediyelerimizin “Biz maskeleri dağıtalım” tekliflerini bile geri çevirerek, halk sağlığını hiçe saymış, partizanlık yapmakta beis görmemişlerdir. Belediyelerimizin pandemiye karşı oluşturdukları sağlık projeleri yasaklanmış, yardımlaşma için başlatılan bağış kampanyaları “paralel devlet” icraatı olarak yaftalanıp, yargıyı, belediye başkanlarımızın üstüne salma gibi antidemokratik uygulamalar sergilemekten kaçınmamışlardır.   

 

  Ekonomideki büyük çöküş, ürkütücü işsizlik rakamları ve dış politikada yanlış stratejiler sonucu savrulan tek adam rejimi, iktidarı kaybetme korkusu içindedir. Dış politikada ve özellikle ekonomide yaşattıkları kriz ve hüsranlara, gerçekçi ve başarılı politikalar üretemeyen iktidar, çareyi yapay gündem ve suni düşmanlar yaratmakta bulmaktadır. Seçmen kitlesini, sürekli olarak “bize darbe yapacaklar” ya da “dış mihraklar ekonomimize savaş açtı” şeklinde konsolide etmeye çalışmaktadır.

 

 

ESNAF, İŞÇİ, ÇİFTÇİ, MEMUR GÜNDEN GÜNE FAKİRLEŞİYOR

 

18 yıllık iktidarlarında üretim ekonomisini dışlayan, yarattığı rant ekonomisinde bir avuç yandaş müteahhidi zengin eden, halkın geniş kesimlerini işsiz ve gelecekten umutsuz hale getiren iktidar sahipleri, güçlerinin sonuna yaklaştığının hissiyle birlikte antidemokratik ve keyfi yönetimlerinin şiddetini artırmaktadır.

 

Corona günlerinde mecburi olarak eve kapanan esnafımız, çiftçimiz, memurumuz, işçimiz televizyon ekranlarında her gün değer kaybeden Türk Lirasını gördükçe kahrolmakta, günden güne fakirleşmekte ve geleceğe umutla bakamamaktadır. Çok fazla manevra alanı bulamayan acemi ekonomi yönetimi, günden güne erittikleri Merkez Bankası rezervini, Katar devleti ile kurdukları girift ilişkilerle makyajlamaktadır.

 

AÇIKLANAN EKONOMİK BÜYÜME RAKAMI TEBESSÜMLE KARŞILANDI

 

      Yılın ilk çeyreğinde 4,5’luk açıklanan ekonomik büyüme rakamı, vatandaşlarımız tarafından tebessümle karşılanmıştır. İstatistiğin halkı yanıltma ve yönlendirme aracı olarak kullanılması, tek adam rejiminde alışıldık bir hal aldı. Sürekli TÜİK başkanlarının, yöneticilerinin değişmesi kuruma yapılan siyasi baskı ve yönlendirmelerin açık bir işaretidir. Devletin resmi kurumlarınca açıklanan ekonomik veriler halkın yaşadığı gerçeklerle uyuşmamakta, mutfaktaki tencerenin kaynamasını sağlamamaktadır.

Tek adam rejimi sanal gündemler kurgulamak yerine, milli iradeye saygı duymalı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde kaybettiği başta İstanbul ve Ankara olmak üzere Büyükşehir Belediyelerimize, halka hizmet götürme ve icraat yolunda engel olmayı bırakmalıdır. Halkımız, pandemi günlerinde, kısıtlı da olsa CHP Belediyelerinin sosyal demokrat politikalarıyla nefes almaya çalışmaktadır.

 

İŞSİZLİK SİGORTA FONU’NDA BİRİKEN 135 MİLYAR TL NEREDE?

 

 18 yıllık AKP iktidarında hiçbir zaman “normali” yaşayamayan vatandaşımız, şimdi 01 Haziran tarihi itibariyle “yeni normal” düzene zorunlu kılınmaktadır. İktidara buradan uyarım, çok acil olarak, kangren haline dönüşmekte olan işsizlik sorununa kalıcı çözümler yaratarak icraata koymasıdır. İşi kaybetmek bireysel bir sorun iken iş bulma umudunu kaybetmek önemli bir toplumsal sorundur. Bu noktada sosyal devlet, İşsizlik Sigorta Fonunda biriken 135 milyar TL’lik dev mali kaynağı, özüne uygun olarak işsizler ordusu ve sorunları için kullanmalıdır.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'li, Kemal, Zeybek:, İktidarı, Kaybetme, Korkusu, İçindeler,
Yorumlar
Haber Yazılımı