Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 14:59 Bu haber 2331 kez okundu
 
CHP'li Kemal Zeybek'ten Kadın Hakları Günü mesajı
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle mesaj yayınladı
SİYASET Haberi
CHP'li Kemal Zeybek'ten Kadın Hakları  Günü mesajı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek mesajında şunları söyledi.
“ Ülkemizde ve Dünyadaki çok ülkede bazı kadınlar en temel haklarını kullanamadıklar gibi; kadınlar toplumların gelişmesinde en ağır ve önemli görevleri üstlenmekte,  çocukların gelişim ve eğitiminden başlamak üzere Aile içerisinde en fedakârlık gösteren bireydir.Tarihi süreçler içerisinde kadınların bazı hakları kullanmaları engellemelerle kullandırılmamış olsa da, yine en ağır görevler onlara düşmüştür.

Mustafa Kemal 1919 yılında Samsuna çıkarak Anadolu’da yaşayan halka umut ışığı olmuş. Kurtuluş Savaşı sonrası Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurması ve yenileşme hareketlerini hızlandırması sonucunda; Temel haklarından yoksun bırakılmış kadınlarımıza da umut ve ışık olmuştur.

Atatürk devrim ve ilkeleri ışığında kadınlarımıza tanınan hakların daha da geliştirilmesi ve kadına yönelik şiddetin son bulması en önemli hedefimizdir. Medeni Kanun ve diğer Kanunlarla en temel haklarını özgürce kullanan kadınlarımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eserleri, Devrim ve İlkelerine sahip çıkacaklarına olan inancımla 5 Aralık Dünya Kadın Hakları gününü kutluyorum.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'li, Kemal, Zeybek'ten, Kadın, Hakları, , Günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı