Haber Detayı
19 Nisan 2018 - Perşembe 11:33 Bu haber 1898 kez okundu
 
CHP'li Tekin’den Bayraktepe giriş ücretlerine sert tepki!
CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Milli Parklardan alınan ve bundan sonrada alınması planlanan fahiş ücretleri gündeme getirdi.
SİYASET Haberi
CHP'li Tekin’den Bayraktepe giriş ücretlerine sert tepki!

Samsun Bayraktepe giriş ücretlerinin de can yaktığını ifade eden Tekin, Tekin, Belediye Başkanlığı zamanında birçok şeyin ücretsiz olduğunu vurgulayarak; “Samsun Bayraktepe Tabiat Parkı'nın ücreti zamanımda sıfır iken AKP'yle beraber can yakar hâle gelmiştir.  Şahıs 3 lira, bisiklet 3 lira, motosiklet 6 lira, otomobil 9 lira, minibüs 27 lira, midibüs 45 lira, otobüs 72 lira, WC 1 lira; restoran zaten el yakıyor, kazık marka.

 

Bu konuda konuşacağım için fiyat listesini istedim, dediler ki: "Fiyat listesi değişti." O arkadaşı aradım: "Nedir?" Geçici çalışıyor. Dolar artmış. Muhabbete bak, zam gelmiş. Şahıs 3,5; motosiklet 7 lira, otomobil 11 lira, minibüs 32 lira, midibüs 52 lira, otobüs 84 lira; buralara dua edelim. Türkiye ortalamasında şahıslar 7 lira, düğün yapan 2.250 lira; demek ki 10 katı olsa gelin ile damat ayrılacak.  “dedi.

 

 

İdam fermanı gibi para cezası… 

 

Kendi Belediye Başkanlığım dönemine örneklerle değinen Tekin; “Biri Millî Parklardan olmak üzere hayata geçirdiğim Samsun Bayraktepe Tabiat Parkı alanı, diğeri birinci derece sit alanı olan Samsun Tekkeköy Mağaraları alanıdır yani burası tabiat parkından daha büyük bir alandır. Mimar olarak mesleğim gereği kâh teknik kâh sosyal donatılarını tek tek projelendirdiğim ve şahsen bir köy çocuğu olarak sosyal sınıfları da göz önüne alarak buralardan, görev yaptığım süremde ne girişinden ne WC'sinden ne mescidinden ne de sosyal tesislerinden 1 kuruş almadan hizmet ettim. “ diye konuştu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: CHP'li, Tekin’den, Bayraktepe, giriş, ücretlerine, sert, tepki!,
Yorumlar
Haber Yazılımı