Haber Detayı
07 Ekim 2016 - Cuma 15:41 Bu haber 2250 kez okundu
 
CHP'liler Sosyal Demokrasi dersinde
CHP İlkadım İlçe Başkanlığı olası bir erken seçim ihtimaline karşı, eğitim çalışmalarına şimdiden başladı. Sosyal Demokrasi Okulu'nun başlamasıyla parti adeta akademiye dönüştü
- Haberi
CHP'liler Sosyal Demokrasi dersinde

CHP İlkadım İlçe Başkanlığı'nın Sosyal Demokrasi Vakfı işbirliğiyle düzenlediği Sosyal Demokrasi Okulu başladı.  Eğitim başlamadan SODEV Başkanı Erol Kızılelma hem İstanbul hem de Samsun’da ki katılımcılara kısa bir konuşma yaptı. Yoğun ilgi gören çalışmanın ilk dersinde CHP'liler telekonferans yöntemiyle siyasal kavramlar, sosyal demokrasi ve sosyal demokrasinin doğuşu konularında Yeditepe Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Deniz Tansi'nin açıklamalarını dinlediler, not tuttular.

CHP İlkadım İlçe Başkanlığı ve SODEV işbirliği ile düzenlenen Sosyal Demokrasi Okulu'nun ilk dersi, siyasal kavramlar, sosyal demokrasi ve sosyal demokrasinin doğuşu konularında gerçekleştirildi. İstanbul CHP Kadıköy ilçe başkanlığından  telekonferans bağlantısı ile gerçekleşen eğitimde konuşmacı ise Yeditepe Üniversitesi'nden Yard. Doç. Dr. Deniz Tansi'ydi.
Her iki salondan da katılımcılar sorularıyla derse katkı sağladı. CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel önümüzde ki iki ay ilçe salonunun bir akademi gibi çalışacağını ifade etti.
CHP İlkadım İlçe Eğitim Sekreteri Alper Aktaş'ın organize ettiği eğitim çalışmasına, CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel ile birlikte çok yönetici ve CHP'li katıldı. CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel, tüm katılımcılar için oldukça aydınlatıcı ve bilgilendirici olan eğitim çalışmasının altı hafta süreceğini belirterek, iki ay süreyle yapılacak çalışma sırasında ilçe ofisinin de adeta bir akademi gibi çalışacağını ifade etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'liler, Sosyal, Demokrasi, dersinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı