Haber Detayı
26 Haziran 2016 - Pazar 23:07 Bu haber 2372 kez okundu
 
CHP’liler Yeryüzü İftar Sofrasında
CHP İl Kadın Kolları ve CHP Canik İlçe Başkanlığı YERYÜZÜ İFTAR SOFRASI düzenledi.
SİYASET Haberi
CHP’liler Yeryüzü İftar Sofrasında

Etkinliğe  CHP Samsun milletvekilleri Kemal Zeybek ve Hayati Tekin de katıldı.  Yere serilen sofrada CHP Samsun Milletvekilleri ve katılımcılar yere bağdaş kurarak oturdular ve iftarlarını yaptılar.

Yeryüzü Sofrasının 3. düzenlediklerini ifade eden  Samsun CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Ceylan Çakır , “Samsun CHP Kadın Kollarının 3. Geleneksel  Yeryüzü Sorasını halkımızla birlikte yapıyoruz.  Yeryüzü Soframızla ile ilgili bugün Canik ilçemizi seçtik.  Canik bölgesi bizim için diğer ilçelerimiz ve illerimiz gibi çok önemli bölgedir.  Bundan sonra da  YERYÜZÜ SOFRALRIMIZI kurmaya devam edeceğiz. Halkımızla yeryüzü altında kendi ellerimizle yaptıklarımızı paylaşarak iftarımızı açıyoruz” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin : “Yeryüzü iftar sofrasında gayet mütevazi, gayet doğal, herkesin cani gönülden katıldıkları bir ortam. Topluma aslına da bu tip mesajlar verip iftar sofralarında peygamberimizin devri gibi, şatafatı lüksü saltanatı kaldırmak lazım. Lüksün, şatafatın ve israfın özellikle ramazan sofralarında da görülen bu pozisyon AKP iktidarından önce Türkiye’de yaşanmadı.” Diye konuştu.

Kemal Zeybek ise Yeryüzü Sofrası ile ilgili olarak şunları söyledi :  “Bu akşam Canikli hemşerilerimle birlikte olduk. Onlarla birlikte aynı göğün altında olup çorbaya kaşık sallamak , aynı lokmaları paylaşmak benim için en büyük mutluluktur. Keşke bütün Canik halkı bu sokakta olsaydı. Kadın il Kollarımız ve Canik ilçe örgütümüze sonsuz teşekkür ediyorum bizi böyle bir davette bir araya getirdiği için. Herkes kendi el emeğini paylaşıyor işte kardeşlik, dostluk budur”

 

Mehmet Rebii Özdemir

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP’liler, Yeryüzü, İftar, Sofrasında, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı