Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 16:54 Bu haber 1682 kez okundu
 
CHP Milletvekili Kemal Zeybek : “Birleşe birleşe kazanacağız ! “
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Bafra İlçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu danışma kurulu toplantısına katıldı.
SİYASET Haberi
CHP Milletvekili Kemal Zeybek : “Birleşe birleşe kazanacağız ! “

    Bafra İlçe Başkanı Nihat Oktay’ın daveti ile danışma kurulu toplantısına katılan ve görüşlerini açıklayan Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; “İster zamanında veya erken yapılacak seçim sürecine girdik. Seçim süreci Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve demokrasi için önem arz etmektedir. Hep birlikte çalışarak demokrasiyi yeniden inşa etmemiz gerekiyor, burada partili olmaktan öte demokrasiye inanmış bütün bileşenlerin harekete geçirilmesi çok önemlidir.

 Referandum sürecinde yaşanan “Hayır” bileşenlerine yeni katılımlarla çalışmalarımızı sürdürmeliyiz, Önceki seçimlerde AKP oy vermiş, AKP İktidarlarının yanlış uygulamalarını gören demokrasiyi özümsemiş yurttaşlarımızla beraber olma yollarını bulmak zorundayız.” Dedi.

   Seçimleri kazanmak için şimdiden seferber olmaları gerektiğini ifade eden Kemal Zeybek, “ Bütün vatandaşlarımızla iletişim kurarak ülkemizin geldiği ve getirilmek istendiği durumu iyi anlatmalıyız. Açlık sefalet almış başını gidiyor, insanlarımız açlık sınırında yaşıyor. Cumhuriyet döneminde en yüksek hane halkı borçlanması yaşanıyor, ülkemizin değişik bölgelerinde intihar vakaları sıkça yaşanıyor.

 Ülkemizi yönetenler, halkımızın çektiği sıkıntılara karşı duyarsızlık içerisinde, Cumhuriyet döneminin önemli projelerinden biri olan; Şeker Fabrikalarını satmanın peşindeler. Şeker fabrikaları kurulu olduğu alanların dışında geniş alanları kapsamakta ve toplumun farklı kesimlerine ekonomik imkânların yanında; Halkımızın sağlıklı ürün tüketmesi sağlığımız açısından önemli, Halkımızı Nişasta Bazlı Şeker tüketiminden korumak için; şeker pancarından şeker üretimini engelleyecek girişimlerin karşısında oluyoruz.” Diye konuştu.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİYLE BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ

     AKP iktidarı ve ona destek veren siyasi partilerin çıkarmış oldukları ittifak Yasasının  birçok sorunu birlikte getireceğini ifade eden Zeybek konuşmasını şöyle tamamladı:”  Yeni Seçim Yasası düzenlemesi ile 16 Nisan Referandumunda yaşanmış olan usulsüzlüklerin yasal hale getirilme çabasıdır. Korkuyorlar, ne yaparsa yapsınlar seçimleri kaybedecekler! Demokrasiye, Sandığa sahip çıkmak geleceğe sahip çıkmakla eş anlam taşımaktadır.

     Seçim güvenliği için; demokrasi yanlısı siyasi Partiler ve sivil tolum örgütleri ile sıkı bir çalışmanın içine girmeliyiz.  Oy vermek yeterli değildir verilen oyların doğru sayımı ve seçimlerin Adaletli olması için şimdiden çalışmalarımızı sahada yapmalıyız. Gün birlik olma, akılcı hareket zamanıdır, kendi içinizde olan sorunlar olursa bunları bu toplantılarda çözmeniz gerekir. Yarın çok geç olabilir. Birleşe birleşe kazanacağız.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: CHP, Milletvekili, Kemal, Zeybek, :, “Birleşe, birleşe, kazanacağız, !, “,
Yorumlar
Haber Yazılımı