Haber Detayı
14 Eylül 2016 - Çarşamba 10:12 Bu haber 1925 kez okundu
 
CHP Milletvekili Kemal Zeybek şehit aileleri ile bayramlaştı
CHP Samsun Milletvekili, Kemal Zeybek Kurban Bayramının ilk günü Havza’da şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlaştı.
- Haberi
CHP Milletvekili Kemal Zeybek şehit aileleri ile bayramlaştı

Zeybek İlk olarak Yazıkışla Mahallesinde ikamet eden ve 1999 yıldan şehit olan Kerim Bıyıklı’nın ailesini ziyaret etti. Burada Şehidin Babası Hasan Bıyıklı tarafından o tarihten bu yana bir müze gibi korunan şehidin odasını ziyaret eden CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek acının ortak acı olduğunu belirterek; “Kimse bu acıları yaşamak istemez ama söz konusu vatan olunca bu kayıpları yaşamaktayız. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için toprağa düşmüş şehitlerimizi şükran ve minnet ile anıyorum. Onların bizlere emanetleri olan aileleri için bizlerde elimizden geleni yapmaktayız. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize ise acil şifalar dilerim.” Dedi.

Zeybek daha sonra sırası ile Ilıca Mahallesinden Kıbrıs Şehidi Ali Rıza Karaoğlan, Aslaçayır Mahallesinden Şehit Muhammet Yılmaz, Gidirli Mahallesinden Şehit Osman Altınsoy ve  Demiryurt Mahallesinden Şehit Yakup Kurt’un aileleriniz ziyaret ederek bayramlaştı.
Zeybek Demiryurt Mahallesinden Şehit Polis Memuru Yakup Kurt’un ailesini ziyareti esnasında şehidin 3 yaşındaki Elif Liva ile yakından ilgilendi ve kucağına alarak sevdi.
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; “ Bu çocuklarımızın babaları bizlerin çocuklarımızın ve torunlarımızın bağımsız ve hür bir ülkede yaşamaları uğruna bu topaklar için kendi çocuklarından, canlarından geçmiş kişilerdir. Şehitlerimiz için ne yapsak ne söylesek az.” Dedi.
Milletvekili Zeybek’e Muharip Gaziler Havza Temsilciliği Başkanı Harun Saat, CHP Havza İlçe Başkanı Ertaş Çoban, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sevinç ve CHP Belediye Meclis Üyesi Zekeriya Ünal eşlik ettiler.
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Milletvekili, Kemal, Zeybek, şehit, aileleri, ile, bayramlaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı