Haber Detayı
19 Mayıs 2019 - Pazar 02:18 Bu haber 1862 kez okundu
 
CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu: “Yaşasın 19 Mayıs,Yaşasın Hürriyet”
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a ayak basışının 100. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türk milletinin bağımsızlık tutkusu, azim ve kararlılığına vurgu yaparak “Yaşasın 19 Mayıs, yaşasın Hürriyet” dedi.
SİYASET Haberi
CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu:  “Yaşasın 19 Mayıs,Yaşasın Hürriyet”

 

 

Mesajında, Türk milletini diğer milletlerden ayıran en önemli özelliğin, bağımsızlık tutkusu olduğunun altını çizen Hancıoğlu “tarihin hangi döneminde olursa olsun işgale boyun eğmeyen, özgürlüğünden taviz vermeyen, en karanlık anda bile umudunu yitirmeyen bir milletiz! Bu millet en sıkıntılı günlerinde dahi sinesinden bir kahraman çıkarır ve güneşin, bu topraklar üzerinde yeniden doğmasını sağlar” dedi.O kahramanların; esarete boyun eğmeyen, kendi kaderini milletinin kaderiyle birleştiren, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir", "Bağımsızlık benim karakterimdir" diyen Mustafa Kemal'ler olduğunu kaydeden Hancıoğlu, 19 Mayıs 1919’un ve Samsun’un önemini ise şu ifadelerle dile getirdi:

“19 Mayıs 1919, tarihte sıradan bir gün değildir! Samsun, 81 vilayet arasında sıradan bir il değildir! Bu şehir, milli uyanışın şehridir! Samsun'dan doğan güneş, Havza'mızda yakılan meşale, tam bir asırdır yolumuzu aydınlatıyor ve ilelebet aydınlatmaya devam edecek.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: CHP, Milletvekili, Neslihan, Hancıoğlu:, , “Yaşasın, 19, Mayıs,Yaşasın, Hürriyet”,
Yorumlar
Haber Yazılımı