Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 14:08 Bu haber 1691 kez okundu
 
CHP: Milyon dolarların Man Adası'nda işi ne ?
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan ve Man Adası Devleti’nde kurulmuş 1 sterlinlik şirkete, Tayyip Erdoğan’ı kardeşi, eniştesi, dünürü, oğlu, özel kalem müdürü tarafından aktarılan milyon dolarlarlık işlemleri gösteren belgelerle ilgili konuştu.
SİYASET Haberi
CHP: Milyon dolarların Man Adası'nda işi ne ?


Açıklanan belgelerin, Tayyip Erdoğan’ın çevresindeki kişilerin gizli saklı akçeli işlerini ortaya çıkardığını belirten Akcagöz, “Türkiye’de temiz siyaset isteyen herkesin bu süreci yakından takip etmesi gerekir. Millete, ‘yastık altındaki dolarlarınızı bozdurun, altınlarınızı bozdurun’ diye dayatmalarda bulunanların, kendi yakınlarının milyon dolarlık ilişkiler kurması ve bunun için adı hiç bilinmedik bir ada devletini seçmeleri, üzerinde durmaya değer.

Man Adası neresi? Bu kişiler kim? Hepsi de belli kişiler. Kimi dünür, kimi kalem müdürü, kimiyse bizzat oğlu. Bu belgelere karşı mantıklı bir savunma yapmak yerine, yine her zamanki gibi, yalanlama yöntemini kullanıyorlar. Ancak, gerçekler gün gibi ortaya çıktı. Ülke işte bu anlayış tarafından yönetiliyor. Millete din iman, kendilerine han hamam. Hatta görünen o ki, bu iş han hamam meselesini de geçti.” dedi. 

            Kılıçdaroğlu bu açıklamaları yaparken grup salonunun  "istifa" sesleriyle yankılandığını söyleyen Tufan Akcagöz, “Acaba istifa ederler mi? Mümkün değil. Bundan önce nasıl istifa etmedilerse, şimdi de etmezler. Yandaş medya görevini yapmaya başladı bile. Hakaretler, iftiralar havada uçuşuyor. Milletin paraları çarçur edilirken, ülke her gün biraz daha batağa saplanırken sessiz kalan yandaş basın, iş iftira ve karalamaya gelince mangalda kül bırakmıyor.

O halde hepimize görev düşüyor. Bütün yurttaşlarımıza ve Türkiye de "Temiz Siyaset" özleminde olan halkımıza, ortaya çıkan tüm gerçekleri, sosyal medyada, kişisel sayfalarında ve üye oldukları grupların sayfalarında paylaşmaları, ayrıca mahallede komşularına, çarşıda pazarda tanıdıklarına, iş yerlerinde çalışma arkadaşlarına bu olayı anlatmaları çağrısında bulunuyorum. Milyon dolarların Man Adası’nda işi ne? Bunu herkes sorsun ve konuşsun. Türkiye’nin tertemiz bir sayfa açması gerekiyor ve bunu yapmak için de ülkede ciddi anlamda bir temizeller operasyonu yapmak gerekiyor.” diye konuştu. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP:, Milyon, dolarların, Man, Adası'nda, işi, ne, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı