Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 17:50 Bu haber 1973 kez okundu
 
CHP'nin Karadenizli Belediye Başkanlarından Çakıcı'ya Tepki
Organize Suç Örgütü Lideri Alaattin Çakıcı'nın CHP Gemel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ölümle tehdit etmesine tepkiler çığ gibi büyürken önemli bir tepki de Karadeniz Bölgesi'ndeki CHP'li, Belediye Başkanlarından geldi.
SİYASET Haberi
CHP'nin Karadenizli Belediye Başkanlarından Çakıcı'ya Tepki

CHP'nin Karadeniz Bölgesi'ndeki Belediye Başkanları Samsun'da Atakum Belediyesi'nin evsahipliğinde, Atakum Eğlence ve Kültür Merkezi'nde bir araya geletek Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcıya tepki gösterdi, Kılıçdaroğlu'na destek mesajı verdi.

 

Toplantıda 13 Belediye Başkanının yanısıra CHP samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Atakum İlçe BaşkanıTurgay Özçelik, CHP Canik İlçe Başkanı Bilent Kutbay, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, CHP il Yöneticileri de hazır bulundu.

 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi.

 

SİYASETE EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ SALDIRI

 

"Türkiye'de siyaset, eşi benzeri görülmemiş bir saldırıya uğradı. Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen ve iktidar ortağını çabaları ile yeniden sokaklara dönen karanlık bir isim, milyonlarca yurtdışı temsil eden Ana Muhalefet Partisi'nin Genel Başkanına açıkça hakaret edip ölüm tehdidinde bulundu.

 

CAN ÇEKİŞEN HUKUK SİSTEMİ YERLE BİR EDİLDİ

 

Maalesef, ülkemizde varlığı tartışma konusu olan 'adalet' kavramı ile can çekişen hukuk sisteminin, tam anlamı ile yerle bir edildiği günlerden geçiyoruz. Yıllar boyu devlet mafya ilişkisini bitirdiği iddiasıyla propaganda yapan iktidarın, varlığını koruyabilmek için yeraltı dünyasına sarıldığını üzülerek izliyoruz. Siyasi parti liderlerinin arasındaki tartışmalara karanlık isimlerin karıştığı ülkelerin Çağdaş ülkeler arasında yer alamayacağına inanıyoruz.

 

KARADENİZ BİZİZ, BİZ HALKIZ!


 
Oluşturduğu Fikri Yol Haritası ile Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni yüzyılına yön veren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yöneltilen tehdit ve hakaretleri kabul edilemez buluyor ve en sert şekilde kınıyoruz.


Karadeniz'i temsil ettiği iddiasıyla yeraltından siyasete müdahale etmeye yönelten en karanlık ellerin şunu bilmesi gerekiyor; Karadeniz biziz, çünkü biz halkız!"

 

TOPLANTIYA KATILAN BELEDİYE BAŞKANLARI:


Samsun Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci


Artvin Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir


Artvin Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu


Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin


Trabzon Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun


Artvin Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan


Rize Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Ş. Çervatoğlu


Ordu Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe


Artvin Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi


Artvin Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek


Çorum Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar


Amasya Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı


Tokat Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP'nin, Karadenizli, Belediye, Başkanlarından, Çakıcı'ya, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı