Haber Detayı
03 Temmuz 2016 - Pazar 17:58 Bu haber 8566 kez okundu
 
CHP: "OMÜ'nün Oğuz Uzun'a Yaptığı Hukuksuz !.."
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalında “Profesör” olarak görev yaparken, “Doçentlik” kadrosuna düşürülen Prof. Dr. Oğuz Uzun'a yapılan uygulamanın hukuksuz olduğunu söyledi.
EĞİTİM Haberi
CHP:

 

Akcagöz  konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada,  "    Samsun Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Oğuz Uzun, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ)Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalında “Profesör” olarak görev yaparken, hukuksuz bir biçimde “Doçentlik” kadrosuna düşürülmüştür. 
          Her ne kadar Tıp Fakültesi Dekanlığı “mahkeme kararına istinaden” bu kararın alındığını belirtse de, 2011 yılında OMÜ Rektörlüğü'nce açılan Profesör kadrosuna Oğuz Uzun hak ettiği halde atanmadığı için hukuki süreç başlatmış, davayı kazanmış ve OMÜ Rektörlüğü tarafından Kasım 2014 tarihinde profesörlük kadrosuna atanmıştır. Bu kadro, Oğuz Uzun'un hak ettiği bir kadrodur. " dedi.

OĞUZ UZUN HAKLI MÜCADELESİNDE YALNIZ DEĞİL !


 Ünvanın Danıştay'ın karar gerekçesini bile açıklamadan alındığını belirten Akcagöz, " Rektörlük, bu kararı temyiz etmiş ve henüz Danıştay gerekçesini bile açıklamadan, Rektörlükçe Prof.Dr.Oğuz Uzun'un unvanı tenzil edilmiştir. Oysaki Danıştay'ın kararı, unvanın tenzili ile ilgili değil, adayların “yoğun bakım” sertifikasının olup olmadığının tetkiki ve her iki adayın da sertifikası var ise, dosyaların incelenip hangi adayın daha yüksek puanı var ise onun atanması yönündedir. 
           Akp hükümeti döneminde, Tübitak'ın başına Hayvanat Bahçesi müdürü, Şehir Tiyatrolarının başına ise eski bir güreş hakeminin atandığı düşünüldüğünde, Samsun Tabip Odası Başkanı Sayın Oğuz Uzun'un kadrosuna mümkünse bir kamyon şoförünün atanmasını beklediğimizi bildiriyor ve Oğuz Uzun'un haklı mücadelesinde yalnız olmadığını Samsun Kamuoyuna duyuruyoruz. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP:, "OMÜ'nün, Oğuz, Uzun'a, Yaptığı, Hukuksuz, !..", ,
Yorumlar
Haber Yazılımı