Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 17:07 Bu haber 1921 kez okundu
 
CHP Samsun Başkanlar Kurulu Toplandı: Önceliğimiz halkımızdır!..
CHP’nin 17 İlçe Başkanı bugün CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel’in başkanlığında İl Binasında toplandı.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Başkanlar Kurulu Toplandı: Önceliğimiz halkımızdır!..

Toplantı sonrasında yayınlanan 17 İlçe Başkanı’nın ortak olarak imzaladığı bildiride önemli mesajlar verildi.

 

 Özellikle sosyal medyada ortaya atılan iddialara atıfta bulunulan açıklamada, “CHP yöneticilerinin verilemeyecek hesabı olmadığı, hesap mercilerinin ilgili kurullar olduğu, elinde bilgi, belge ve ispatı olanların ilgili kurumlara veya savcılığa suç duyurusunda bulunma yolunun açık olduğu deklare edildi.

 

 

Toplantıda, ilçe başkanlıklarının yapmış olduğu çalışmalar, ziyaretler ve programlarla ilgili değerlendirmeler ve yeni  planlamalar masaya yatırıldı.

 

Toplantıda ilçe örgütlerinin yapmış olduğu saha çalışmaları ile ilgili raporlar incelendi, yaşanan sorunlar ve sıkıntıların çözümü, vatandaşın problemleri ve beklentileri ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulunuldu.

 

ÖNCELİĞİMİZ; VATANDAŞIMIZIN DERDİ

 

Gerçekleştirilen ilçe başkanları toplantısının ardından on yedi ilçe başkanı adına bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Fatih Türkel, “Bizim önceliğimiz ve derdimiz vatandaşının derdidir. Vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için çareler arayıp çözüm önerilerimizi basın ve kamuoyuyla sürekli paylaşmaktayız. Özellikle pandemi sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak on yedi ilçe örgütümüz, kadın ve gençlik kollarımızla beraber il örgütü olarak mükemmel bir dayanışma içerisinde ve sahada gecemizi gündüzümüze katarak emek vermekteyiz.

 

Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin önceliği  pandemi sürecinde işinden, aşından edilmiş işsiz bırakılmış işçi ve emekçilerdir. Önceliğimiz Samsun'da yaşam mücadelesi veren garibandır bizim önceliğimiz çiftçidir, işçimizin ve memurumuzun aradığı haktır. Bu öncelikleri göze alarak on yedi ilçe örgütümüzle sokak sokak, bucak bucak gecemizi gündüzümüze katarak hiçbir beklenti içerisine girmeden çalışacağız. Evinden, zamanından, parasından ve pulundan fedakarlık ederek gece gündüz köy köy sahada olan örgütlerimizin emeği tarifsizdir. Bu çalışmaların tamamı da Samsun kamuoyu tarafından izlenmekte ve büyük bir takdirle karşılanmaktadır. Samsun halkı bizi umut olarak görmekte ve geçen süre zarfında halkın iktidarı adım adım bizlere doğru gelmektedir” dedi.

 

 

CHP YÖNETİCİLERİNİN VERİLEMEYECEK HESABI YOK!..

 

 

Sosyal medyada yapılan paylaşımları dikkatle izlediklerini belirten Türkel “Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçilmiş bütün kurulları yetkisini ve gücünü il örgütleri, ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kollarıyla, milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla ve belediye meclis üyeleriyle onlara oy vermiş, onlara destek olmuş, onlara teveccüh göstermiş örgütlerinden ve üyelerinden almaktadır.

 

 

Sosyal medya üzerinden başta CHP Samsun Örgütünün ve Samsun halkının teveccühü ile göreve getirilmiş kurumları ve yönetimleri acaba Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir şeyler mi oluyor? algısı yaratmak için kasten ve bilerek yapılmış bu paylaşımları biliyor ve takip ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi 97 yıllık ulu bir çınardır ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm yöneticilerinin, milletvekillerinin, belediye başkanlarının, belediye meclis üyelerinin, il ve ilçe yöneticilerinin de kimseye veremeyeceği bir hesap yoktur. Hesap mercilerimiz de ilgili kurullarımızdır. “ diye konuştu.

 

 

HALK İKTİDARINI KURMAK İÇİN MÜCADELEYE VE EMEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

 

Fatih Türkel açıklamasını şöyle tamamladı:

 

“ Kimsenin sosyal medya üzerinden partimizle ilgili aşağılayıcı vatandaşımızın aklında soru ve sorunlar yaratıcı paylaşımlarda bulunmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Elinde bilgi, belge ve ispatı olanların ilgili kurumlarımıza veya savcılığa suç duyurusunda bulunma yolu açıktır. Bizler on yedi ilçe örgütümüz, il yönetim kurulumuzla ve bütün kurumlarımıza Samsunlunun dertlerini gündeme getirmeye, Samsun'un sorunlarını sorunlarımız olarak addetmeye ve gecemizi gündüzümüze katarak halkın iktidarını kurmak için mücadele ve emek vermeye devam edeceğiz.”

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Başkanlar, Kurulu, Toplandı:, Önceliğimiz, halkımızdır!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı