Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 12:48 Bu haber 1755 kez okundu
 
CHP Samsun’da 12 ilçe kongresini tamamladı
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, devam eden CHP İlçe Kongreleriyle ilgili bilgi verdi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun’da  12 ilçe  kongresini  tamamladı


 17 ilçenin 12’ünde Kongrelerini tamamladıklarını söyleyen Akcagöz, Havza, Yakakent, Atakum, Asarcık ve Vezirköprü İlçeleri ile birlikte ilçe kongre süreçlerini tamamlayacaklarını dile getirdi. 


30 Kasım tarihinde, henüz ilçe kongreleri başlamadan, bir basın açıklamasıyla İl Başkanlığı için yeni dönemde yeniden aday olduğunu duyuran Tufan Akcagöz, “İlçe kongreleri, parti içi demokrasimizin yarıştığı ve yeşerdiği alanlar. Tüm kongrelerimiz, sorunsuz ilerliyor. Şimdiden, 2019 yılı için planlarımızı yapıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, 2019 yılı hepimizi için çok önemli. Seçimler yılı olarak değerlendirdiğimiz bu tarih, milletimiz için adeta bir çıkış yolu olacak. Bozulan ekonominin, ortaya saçılıp dökülen yolsuzluk haberlerinin panzehiri, 2019 seçimleridir. Bundan önce AKP’ye oy vermiş vatandaşlarımız, artık işin tahammül edilemez bir noktaya sürüklendiğinin farkında.

 Çünkü, Türkiye artık başka bir ülke. Güçlüyüz diyen ama gittikçe yalnızlaşan bir ülke. Duvarlarında, ‘Adalet mülkün temelidir’ yazan ama insanların yargıya güveninin her geçen gün daha da azaldığı bir ülke. Yolsuzluk artık vakayı adiyeden sayılır olmuş. Bunu tersine çevirmek milletin elinde ve millet elindeki yetkiyle bunu mutlaka tersine çevirecektir.” dedi.

BOZULAN EKONOMİ SAMSUN'U DA CİDDİ ORANDA  ETKİLİYOR

        Bozulan ekonominin, Samsun’u da ciddi oranda etkilediğini ve işsizliğin de had safhada yaşandığını dile getiren Tufan Akcagöz, “Samsun, Orta karadenizin en yoğun nüfusa sahip olan kenti. Yüksek okul mezunu işsiz sayımız her geçen gün artıyor. Onlar Üniversite açmakla övünüyorlar ama mezun oluyorsun, elinde işin yok. Devlet, millete kolaylık sağlayacak ve ekonomik refah seviyesini yakalayacak istihdam alanları yaratmaz ise Samsun’un geleceği pek parlak görünmüyor. Yapıp yıkıyorlar. Bakıyorsunuz, golf sahası yapmışlar, bovling salonu yapmışlar. Bunlar birer ihtiyaç mıdır? Millete sorulsun bakalım, vatandaş ne diyor. Vatandaşın temel ve öncelikli ihtiyaçları başka. Ancak bunları dikkate alan yok. 

Milleti, sosyal yardımlaşma vakıflarının kapısında, ezik hale getirdiler. Sosyal devlet, millete kömür makarna dağıtan devlet değildir. Sosyal devlet, ekonomik gelir dengesini gözeten ve gelir dağıtımında orantıyı sağlayan devlettir. Bunları kapı kapı anlatacağız. 2019 seçimlerinde ne anlatacaksınız diye soranlara bunları söylüyoruz. Tam aksine, AKP’nin anlatacak bir şeyi kalmadı. Milletin yüzüne nasıl bakacaklar merak ediyorum. Bunca yaşanan şeyden sonra nasıl halkın karşısına çıkıp siyaset yapacaklar. Vatandaş onlara, Reza’yı ve dört bakanı sormayacak mı sanıyorlar. Vatandaş onlara Man adasını sormayacak mı sanıyorlar. Bunca olan bitenden sonra hala kendilerine Ak Parti diyorlar ya, şaşırmamak elde değil.” diye konuştu. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun’da, , 12, ilçe, , kongresini, , tamamladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı