Haber Detayı
10 Ekim 2016 - Pazartesi 20:29 Bu haber 3007 kez okundu
 
CHP Samsun'da Dursun Çiçek Konferansı
FETÖ Mağduru CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek’in Samsun ziyareti CHP’nin basına uyguladığı sansür ile sonlandı.
SİYASET Haberi
CHP Samsun'da Dursun Çiçek Konferansı

CHP Samsun İl Başkanlığı  Dursun Çiçek'in verdiği "Darbe ve Hukuk' konulu konferansın soru cevap bölümünü hiçbir gerekçe göstermeden basına kapattı. "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" belgesinde ıslak imzası bulunduğu iddiasıyla Ergenekon davasında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan, Anayasa Mahkemesi'nin "haklarının ihlal edildiği" yönünde verdiği kararın ardından beraat eden, CHP Milletvekili emekli Albay Dursun Çiçek, Samsun'da 'Darbe ve Hukuk' konulu konferans verdi.

15 Temmuz  FETÖ mağdurlarının  ailelerinin de katıldığı konferansta konuşan Dursun Çiçek, " Hükümeti defalarca Yargıda, poliste Fethullah Gülen örgütlendi, TSK'yı, milli orduyu tasfiye etmek için planlar yapıyor diye uyardık. Hükümet ise önce 17-25 Aralık ardından da  15 Temmuz gecesi FETÖ denilen karanlık örgütün karanlık yüzüyle tanıştı. FETÖ Ergenekon, Balyoz davalarında yüzlerce TSK mensubu, akademisyen ve aydınları mağdur etti. Şimdi de FETÖ kazanına atılmış öğretmen asker, polisimize, hakim ve savcımıza biz sahip çıkıyoruz. Bu nedenle bizi FETÖ'cü ilan etmeye çalışıyorlar. Ama bu çamur bize yapışmaz. Şu anda, yargı yok, polis yok, asker yok. Bu kurumları tekrar ayağa kaldıracağız. Kamudan binlerce kişi atıldı. Onların dönüşü için her alanda mücadele ediyoruz. Ben Cumhuriyetçi gençleri yargıç, polis, istihbaratçı olmaya davet ediyorum. Aksi halde devletin ne hale geldiğini hep beraber görüyoruz. İşte bu kurumlar ayağa kalktığında Türkiye, tekrar 19 Mayıs 1919'da parlak bir geleceğe yürüdüğü gibi,özgürlükçü demokrasiyi yaşamaya başlayacaktır" dedi.

Dursun Çiçek'in konuşmasının ardından soru cevap bölümüne geçildi. FETÖ mağduru tutuklanan  bir asker babasının  konuşmasının ardından toplantı basına kapatılarak basın mensupları salonun dışına çıkarıldı.

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun'da, Dursun, Çiçek, Konferansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı