Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 13:33 Bu haber 2346 kez okundu
 
CHP Samsun Heyeti Terme'de Felaket Bölgesinde
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve CHP Heyeti, Samsun'un Terme ilçesinde sağanak yağışın etkisi ile meydana gelen sel ve heyelanın yarattığı hasarı incelemek üzere Terme'ye gitti.
SİYASET Haberi
CHP Samsun Heyeti Terme'de Felaket Bölgesinde

Binlerce dönüm tarım arazisi, ev ve iş yerinin ciddi maddi hasar gördüğü bölgeye giden CHP  Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak, CHP Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Atilla Tekcan, Saadet Partisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Kaya, Terme CHP İlçe Başkanı Hasan Bekgöz ve Milletvekili adayı Dr. Murat Çan bölge halkına ve mahalle muhtarlarına geçmiş olsun dileklerinde  bulundu.

 

22 Haziran' da sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız süren şiddetli sağnak yağış sebebi oluşan afette can kaybı yaşanmazken özellikle İlçe merkezinin doğu yakasında yer alan binlerce metrekare tarım arazisi,ev ve iş yeri maddi hasara uğradı.

 

 

1994'TE TERME BELEDİYE BAŞKANI SELDE HAYATINI KAYBETMİŞTİ

 

Terme'de yaşanan sel felaketinin ilk olmadığını ve gerekli önlemler alınmadığı taktirde son olmayacağını belirten Cumhuriye Halk Partisi Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak  " Terme ilçesinde bulunan derelerin drenajlarının ve islah çalışmalarının yeterli seviyede yapılmaması bölgede sel ve heyelana sebep olmuştur. 


1994'te Terme Belediye Başkanının hayatını kaybetmesine yol açan bir sel felaketi yaşanmıştı. 25-30 sene öncesinden bu durum belli ama hiçbir çözüm üretilmemiştir. Bölge sakinleri ile görüştük, bu konu ile ilgili projenin olduğu ancak ihalede çıkan anlaşmazlıklar ve sorunlar nedeni ile bir türlü faaliyete geçirilmediğini öğrendik" dedi.


TMMOB'A BAĞLI ODALAR  VE ÇEVRE MÜHENDİSLERİ İNCELEME YAPMALI


Terme halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Kundak,"Devletimizin bu sorun hakkında kesin çözüm yollarını üretmesini temelli ediyoruz. Sayın Vali'miz ve ilgili kurum müdürleri ile görüşme yapacağız. 

Özellikle alt yapı çalışmaları için gerekli desteği vermek adına şimdiden Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği'nden (TMMOB) ve Çevre Mühendisi arkadaşlarımızdan burada inceleme yapılmasını ve en azından proje konusunda yardımcı olmalarını rica edeceğiz. Bu sadece Termelilerin sorunu değil hepimizin sorunu." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, Heyeti, Terme'de, Felaket, Bölgesinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı