Haber Detayı
29 Aralık 2020 - Salı 17:02 Bu haber 2552 kez okundu
 
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: Atakum Belediyesi De Asgari Ücreti 3 Bin 100 TLYapıyor
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Atakum Belediyesi'nin de Asgari Ücreti 2021 yılı için 3 Bin 100 TL Yapacağını, Başkan Cemil Deveci'nin gereken çalışmaları yaptıktan sonra müjdeyi vereceğini söyledi.
YEREL YÖNETİM Haberi
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: Atakum Belediyesi De Asgari Ücreti 3 Bin 100 TLYapıyor

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücretin 3 bin 100 lira olsun açıklamasının ardından Türkiye’deki CHP’li belediyeler de birer birer 2021 yılı için asgari ücretin 3 bin 100 lira olarak uygulanacağını açıklamaya başlamışlardı.

 

Genel yayın Yönetmenimiz Coşkun Özbek’in gözler Atakum Belediyesi’nde haberinin ardından ilk açıklama CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel’den geldi.

 

Fatih Türkel, Komisyonun belirlediği asgari ücretle yaşamanın mümkün olmadığını belirterek,  Samsun’un tek CHP’li belediyesi olan Atakum Belediyesi’nde de 2021 yılı için asgari ücretin 3 bin 100 TL olarak uygulanacağını, bununla ilgili açıklamanın gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra Başkan Cemil Deveci tarafından yapılacağını söyledi.

 

 

BU RAKAMLA YAŞAYABİLECEK BİR BABAYİĞİT ÇIKSIN

Fatih Türkel,  “Asgari ücreti çocuğuna asgari ücret kadar harçlık verenler belirlemiştir. Bu rakamları belirleyenler, bu zor koşullarda yaşayabilecekler mi? Ortaya çıksın bir  babayiğit görelim. Asgari ücretten alınan vergiyle ilgili de bir düzenleme yapılmadı. Kısacası hem işçi hem de işveren memnun olmamıştır.

 

Biz 3.100 lira olması gerektiğini ısrarla söyledik. Bakıldığında 300 liralık fark ufak geliyor olabilir ancak bu 300 lira, bir annemizin pazar parası, bir elektrik, bir su veya bir doğalgaz faturasının karşılığıdır. 2 bin 300 lirayla geçinemeyenler 2 bin 825 lirayla mutlu olamayacaklardır.” Dedi.

 

 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ilan ettiği üzere Atakum belediyemizde çalışan personellerin 3100 TLasgari maaş alacağını müjdesini veren Fatih Türkel Cumhuriyet Halk Partisi varsa Cumhuriyet Halk partili belediyeler varsa halkımız için var.Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere Atakum belediyemiz ekonomik sıkıntılarla  mücadele etmektedir. Ama tüm sıkıntılara rağmen Atakum belediye başkanımız Sayın Cemil Deveci, gerekli çalışmaları bitirdikten sonra bu müjdeyi Samsunlularla paylaşacak!”diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: CHP, Samsun, İl, Başkanı, Fatih, Türkel:, Atakum, Belediyesi, De, Asgari, Ücreti, 3, Bin, 100, TLYapıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı