Haber Detayı
24 Ağustos 2019 - Cumartesi 15:28 Bu haber 1507 kez okundu
 
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve Milletvekili Kemal Zeybek Sel Bölgesinde
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek beraberinde CHP İl Başkanı Dr Mehmet Kundak İlçe Başkanı Ali Çelebi ve önceki dönemde ilçe başkanlığı yapan Gürsel Ersoy’la birlikte İlçede incelemelerde bulundu.
SİYASET Haberi
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak  ve Milletvekili Kemal Zeybek Sel Bölgesinde

Zeybek ve beraberindeki heyet çarşı içerisinde selden etkilenen Salıpazarı Devlet Hastanesini çarşı esnafını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

DERE YATAKLARINDAKİ YAPILAŞMAYA SON VERİLSİN!

 

Kemal Zeybek yaptığı açıklamada," Heyelan ve Sel felaketinde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızın evlerinde taziye ziyaretinde bulunduk. Sel felaketinin boyutlarının büyüklüğü ürkütücü olmakla birlikte; Merkezi yönetimlerin ve yerel yönetimlerin gerekli duyarlılığı göstermemesi sonucunda; dere yataklarında yapılaşma, daraltma, dere yataklarının temizlenmemesi sonucunda dere yatağından taşan sular işyerlerini, tarım alanlarını sular altına alarak zararın ve kayıpların boyutlarını boyutlarının artmasına sebep olmaktadır.

 Bölgemizde bu yıl peş, peşe yaşanan sel felaketinin büyük maddi hasarların yanında can kayıplarının olması üzüntümüzü artırmıştır. Heyelan ve sel felaketinde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Bu acılı günde vatandaşlarımızın acılarını paylaşırken devletin tüm imkânlarının bölge insanımızın yaralarının sarılmasında yanlarında görmek istiyoruz. Bölgede yaşanan sel felaketi sebebiyle fındık üreticilerinin büyük kayıpları olacağını tahmin ediyoruz. En kısa zamanda uzmanların bölgede gerekli incelemeleri yaparak üreticinin kayıplarının telafi edilmesi gerekmektedir." dedi.

 

Gerekli tedbir ve önlemlerin zamanında alınması durumunda  afetin zararlarının azalacağını ifade eden kemal Zeybek, " Dere yataklarına yapılmış olan yapıların hızla yıkılması, dere yataklarının doğal akışı ile oynanmaması ve temizlenmesi, yeni drenaj kanallarının yapılması sel felaketinin vereceği zararları azaltacaktır.

 

Felaketlerden mutlaka bazı dersler çıkarmak gerekir ve duruma göre önler almak zorunluluktur. Felaketlerden ders çıkarmayan yöneticiler her dönem vatandaşların zarar görmelerine sebep olurlar  Salıpazarı –Terme de sel felaketinden zarar gören halkımıza büyük geçmişler olsun dileklerimle bir daha Allahtan doğal afet yaşanmamasını diliyorum." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, İl, Başkanı, Mehmet, Kundak, , ve, Milletvekili, Kemal, Zeybek, Sel, Bölgesinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı