Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 18:13 Bu haber 1951 kez okundu
 
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve Muhalefet Partileri Başkan Demir'den Randevu İsteyecek
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, Su Zammı ile ilgili olarak açılan iptal davasına destek verdi.
SİYASET Haberi
CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak ve Muhalefet Partileri Başkan Demir'den Randevu İsteyecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin suya yapılan zammı derhal geri alması gerektiği, bunun sağlanması için demokratik ve hukuki zeminlerde her türlü mücadele ve eyleme hazır olduklarını söyledi.

Avukat Arzu Sabuncu'nun başlattığı ve demokratik kuruluşlarla vatandaşların katkı sağladığı Su Zammı İptal Davası sürecine destek vermek için Eski Adliye Binası önünde yapılan basın açıklamasına katılan ve burada bir konuşma yapan Mehmet Kundak, "Samsun Türkiye'nin en çok su parası ödeyen ili haline geldi. Belediyelerin başarısız yönetimlerinin faturası vatandaşa çıkarılmaktadır. Suya yapılan zam derhal geri alınmalıdır. 


Biz bu zammın alınması için verilen her türlü demokrati,k  ve hukuki mücadeleye destek vereceğiz. Su Zammına karşı olan Muhalefet Partilerinin İl Başkanları ile yaptığımız ttoplantının ardından parti İl Başkanları olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'den randevu isteyeceğiz. Bu randevu verilmezse birlikte demokratik tepki ve eylemler gerçekleştireceğiz." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin dışarıdan yapmış olduğu atamalarla ilgili olarak da değerlendirme yapan Mehmet Kundak,"Büyükşehir'e dışarıdan yapılan atamalar,  kendi beceriksiliklerinin itirafıdır. Samsunlu bürokratlarla belediyenin getirldiği nokta ortadadır. İsraf, gereksiz harcamalar ve borçlanmaların faturası su zammı olarak vatandaşa ödetilmek istenmektedir. Ancak israf ve belediyenin ekonomnisinin düzelmesi,  dışarıdan bürokrat atayarak olmaz."diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: CHP, Samsun, İl, Başkanı, Mehmet, Kundak, ve, Muhalefet, Partileri, Başkan, Demir'den, Randevu, İsteyecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı